Zekolli: Skenat nga Saraji jane habitëse

Zekolli: Skenat nga Saraji jane habitëse

Autori

Autori

Portali Tetova

February 22, 2023, 12:02

Arsim Zekolli

Skenat nga Saraji jane habitese. Per nga numri enorm i te pranishmeve.
E prisja te kete publik. Po jo ne kaq numer te madh. Dhe kjo te ben te reflektosh.
Nuk eshte me çeshtja e zjarrtareve dhe ahmetoviteve (misionarve).

Çeshtja eshte te publiku.
E publiku po deshmon se po deshiron ndryshim.

Mundemi te debatojme per zjarrtaret, kush ishin, kush jan, ç’ka deshirojne. Por duhet te debatojme edhe pse kaq shume njerez kan deshire ti degjojne argumentet apo shpjegimet e tyre. Rrjedhimisht, duhet edhe te debatojme pse keta njerez dhe keta numra nuk verehen me as te Aleanca e as te Alternativa.

Diçka ka shkrepur xixe ne keto raporte mes zjarrtareve dhe aktivisteve dhe qytetareve. E kam ende te veshtire te definoj me siguri, por keto skena te sontme deshmojne se amullia eshte vetem pershtypje e imponuar nga klientela ahmetovite dhe presioni medial, por ne te vetet nen te ka nje vrull energjishe qe tani te zjarratert shofin kauze per te shprehur pakenaqesine.

 

E thoja ne fillim se BDI-se do i ndodhe rasti Lulzim Basha – Edi Rama dhe se tjetersimi i Alies nga qytetaret do i kushtojne shume. Sikur ne rastin e Basha – Rama, fryma dhe energjia e rebelimit nuk filloj nga dashuria pro-Berisha, por nga revolta anti Edi-Lul, mu ashtu si qe sot ndodh ne Maqedoni si pasoje e mllefit anti-Grub, anti-Bujar.

Per kete faji nuk eshte te Izetat e Blerimat por te ata qe me cigare ne goje dhe cinizem ne buze vendosen te zbresin pantolet dhe te tregojne prapanicen para gjithe Shqiptareve. Pse tani ankohen kur mbi ate prapanice pranojne shkelma dhe pshtyrje?

Kjo energji qe po buqet nen siperfaqe eshte me dramatike se zhurma e kohes se paraqitjes te gjenerates facebok ne vitet 2015-17. Eshte me dinamike pasi qe nuk behet nga propaganda mediale por nga fjala e gojes dhe nga baza elektorale.
Mund ta injorosh. Por ajo nuk te injoron ty.

Kete gabim, Aliu e beri ne fillim dhe tani kot fajeson tjeret. Dhe as qe mund ta ndal.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
xhaka-shaqiri
Xhaka e Shaqiri në Serbi, presidenti i Federatës zvicerane flet për sfidën
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA