Zeqirija Ibrahimi tregon se çfarë ka biseduar m...

Zeqirija Ibrahimi tregon se çfarë ka biseduar me Izet Mexhitin (video)

Autori

Autori

Portali Tetova

January 24, 2023, 02:01

Sekretari i Alternativës, Zeqirija Ibrahimi për TV21 konfirmoi se me iniciativën e tij është takuar me nënkryetarin e BDI-së, Izet Mexhiti.

Ibrahimi thotë se në takim është biseduar edhe për marrëveshjen që kanë mes koalicionit për përfshirje të Aleancës në ekzekutiv, ndërsa është biseduar edhe për mundësinë që Qeveria të zgjerohet me ASH-në.

Ibrahimi thotë se është ende herët për të treguar nëse do të ketë bashkëpunim mes “Grupit të zjarrit” në BDI dhe Alternativës.

 

“Kemi folur për atë çfarë po ndodh me rritjen e shumicës parlamentare dhe me atë se çfarë do të veprojnë ata si grup brenda BDI-së, thjesht të informohemi se ku jemi në pozicionet tona.

Është shumë herët të flitet për çfarëdo forme tjetër të bashkëpunimit”, tha mes tjerash Ibrahimi.

 

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA