Ziberi : Në “Bardovc” – pacientët kanë rrahur s...

Ziberi : Në “Bardovc” – pacientët kanë rrahur stafin e spitalit

Autori

Autori

Portali Tetova

June 26, 2023, 12:06

Stafi në Spitalin Psikiatrik “Shkup” nuk mund të vendosë rregull në marrjen e terapisë nga pacientët. Avokati i Popullit, Naser Ziberi, në një konferencë për media i prezantoi të dhënat nga Raporti Vjetor i Mekanizmit Parandalues ​​Kombëtar.

Avokati i Popullit gjatë vitit 2022 ka realizuar dy vizita të paparalajmëruara në spitalet psikiatrike në Shkup dhe në Demir Hisar. Siç tha Ziberi, stafi në Bardovci është përballur me kërcënime dhe sulme të cilat në të kaluarën kanë rezultuar me lëndime fizike të stafit të spitalit.

“Konfliktet ndërmjet pacientëve në pavijon janë shumë të shpeshta, në raste të caktuara grindjet verbale kanë rezultuar me sulme të ndërsjella fizike.Situata është veçanërisht alarmante pasditeve dhe mbrëmjeve kur në repart është vetëm një teknik mjekësor”, tha Ziberi.

Të shpeshta janë edhe arratisjet nga ky spital. Avokati i Popullit tha se arsyeja kryesore janë kushtet e këqija të jetesës, mungesa e aktiviteteve të organizuara dhe mosmiratimi i fundjavave terapeutik

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA