Zvicra publikon listën e lojtarëve për dy ndesh...
TRE SHQIPTËTARË NË FORMACION TEK ZVICRA

Zvicra publikon listën e lojtarëve për dy ndeshjet e ardhshme, ndër ta tre shqipëtar

Autori

Autori

Portali Tetova

June 2, 2023, 07:06

Kombëtarja e Zvicrës në futboll ka publikuar listën e 24 lojtarëve të ftuar për dy ndeshjet e radhës që i zhvillon në kuadër të kampanjës kualifikuese për Europianin e vitit të ardhshëm në futboll.

Selektori i Zvicrës, Mirat Yaknin në listë ka vendosur të ftojë edhe tre shqipëtar me prejardhje nga Kosova.

Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Andi Zeqiri janë tre të ftuarit.

Ndërkohë që kjo ëshë lista e plotë e Zvicrrës ;

“Helvetikët” gjendet në grupin I , së bashku me Kosovën, Izraelin, Bjellorusin, Rumanin dhe Andorrën.

Svicra dy sfidat e ardhshme do ti zhvillojë ndaj Andorrës në udhëtim me datë 16 qershor dhe do të pres tre ditë më vonë Rumanin në shtëpi.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
431185269_778913454269262_405676716889227549_n
Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit, falenderon mjekun Ilir Hasani për operacionin e suksesshëm
7308C127-A9D6-48B0-9ACA-2E63C57A36C9-696x396
Si e mbajti të fshehur 3 muaj? Kallashi bëhet nënë e një djali
ciggarre
Cigarja, shkak që infermierja të sulmohet fizikisht në Maqedoni
vlen--768x477
Sonte në Gostivar, konventa promovuese e VLEN-it për Arben Taravarin
aksidenti
Babai humbi jetën në aksident, bija në gjendje të rëndë – detaje të reja nga aksidenti në Kërçovë – Gostivar
blerim
Blerim Destani veç ëndërr e femrave dhe bukurosheve të showbizit

DIASPORA