13 vjet nga vrasja e Harun Aliut, Kasami: Moszb...

13 vjet nga vrasja e Harun Aliut, Kasami: Moszbardhja e këtij rasti flet për implikime të thella të pushtetit

May 12, 2023, 05:05

Kreu i Besës, Bilall Kasami ka kujtuar 13 vjetorin e vrasjes së komandant Kushtrimit Harun Aliut me shokë.

Sipas Kasamit moszbardhja e këtij rasti flet për implikime të thella që sipas tij kanë pasur si çmim garancën për të qëndruar në pushtet.

“Sot mbushen 13 vjet nga vrasja e Harun Aliut – komandant Kushtrimit së bashku me shokët e tij. Vrasja e njeriut kryesor operativ bashkë me komandantin e batalionit Shaban Zenuni ngre shumë dilema që kurrë nuk u sqaruan nga partia në pushtet. Moszbardhja e këtij rasti flet për implikime të thella që ndoshta si çmim ka garancën për të qëndruar në pushtet. U bëjmë thirrje organeve të drejtësisë që të angazhohen seriozisht në zbardhjen e këtij rasti, i cili mund të jap përgjigje për shumë situata politike”, ka shkruar Kasami.

13 vite më parë afër fshatit Radushë u vranë nga forcat policore komandant Harun Aliu, Shaban Zenunit – Hoxha, Qemal Fejzullau dhe Xhafer Shala.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA