19 deputetët e “Frontit Evropian”- sa janë nga BDI, ASH e Selës, PDSH dhe të tjerët (LISTA)

Autori

Autori

Portali Tetova

May 10, 2024, 09:05

Koalicioni “Fronti Evropian” në zgjedhjet e së dielës fitoi 19 deputetë, përcjell INA. BDI si subjekt udhëheqës i këtij koalicioni ka 10 deputetë, ASH e Ziadin Selës ka arritur të fitoj 4 deputetë, PDSH me dy deputetë, Lëvizja Populli e Zejdit 1 deputet, si dy deputetëve të partive turke, përcjell INA.

Deputetët e BDI-së

Ali Ahmeti
Talat Xhaferi
Musa Xhaferi
Sadulla Duraku
Dijana Toska
Blerim Bexheti
Ilir Hasani
Rina Ajdari
Ismail Jaoski
Arbana Pasholli

Deputetët e ASH-së

Ziadin Sela
Elmi Aziri
Ilire Dauti
Ilir Demiri

Deputetët e PDSH-së

Menduh Thaçi
Fatmire Isaku

Lëvizja Populli

Skender Rexhepi Zejd

Partia Demokratike e Turqve

Bejxhan Ilijas
Salih Murat

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
marko-bislimovski-krre-696x399
Bislimovski: Jemi duke punuar që tarifa e lirë e energjisë elektrike të zgjatet edhe për një orë
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit

DIASPORA