Ahmeti dhe Zaevi janë takuar në Strumicë? Ja kush e konfirmon takimin!

Autori

Autori

Portali Tetova

January 21, 2023, 12:01

Në një intervistë për IRL, zëvendëskryeministri Artan Grubi ka treguar se më 5 janar, së bashku me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti, kanë pasur një takim me ish-kryeministrin Zoran Zaev në Strumicë, ku kanë biseduar për katër orë., shkruan Sloboden Peçat.

Sipas Grubit, ftesa për Ali Ahmetin për vizitë në Zaev ka qenë e para pak kohësh, por spekulimet gjithnjë e më të larta politike se ish-kryeministri po avokon për një qeverisje të gjerë pa praninë e BDI-së, kanë qenë rasti që Ahmeti të vizitojë Strumicë për herë të parë në jetën e tij.

“Tani shpejt, më 5 janar, të nesërmen e ditëlindjes së zotit Ahmeti. Ne u takuam me zotin Zaev siç ju thashë, biseduam rreth katër orë. Ai ishte nikoqiri ynë, për herë të parë z. Ahmeti shkoi në Strumicë për të parë z. Zaev me ftesë të tij dhe biseduam për aktualitetin.

 

Pra, sa i përket z. Zaev dhe të gjithë pjesëmarrësve të atij takimi të 21 dhjetorit, përfshirë kryeministrin Dimitar Kovaçevski, jemi të bindur dhe absolutisht besojmë se skenarë të tillë nuk janë shqyrtuar dhe as nuk janë të pranueshëm. As për zotin Zaev, as për presidentin dhe kryeministrin e LSDM-së, Kovaçevski”, ka thënë Grubi./Sloboden Pecat/

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_9224
Rivotimet: Fatmire Isaku humbi mandatin, Imërlije Saliu deputete e re
wfewfefWF
KSHZ shpalli rezultatet e para nga rivotimet, ja si u votua në njësitë 5 dhe 6
fronti-vlen-800x345
VLEN-i shkon në 14 deputetë, Fronti Evropian bie në 18
IMG_9213
Deputeti i 8 i VLEN-it në Njësinë e Gjashtë Zgjedhore, Mexhiti: E konfirmon legjitimitetin tonë tek shqiptarët
IMG_9202
Adnan Azizi bëhet deputet, VLEN tani ka 14 kurse Fronti 18
IMG_9194
Halil Kastrati nderohet me “Çmimin e Mirësisë” nga Erdogan

DIASPORA