Ahmeti ka takuar Merkon, ky i fundit ka ngrirë ...

Ahmeti ka takuar Merkon, ky i fundit ka ngrirë rolin e tij në BDI por jo edhe atë të kreut të Strugës

Autori

Autori

Portali Tetova

June 22, 2023, 12:06

Ramiz Merko ka ngrinë rolin e tij BDI, por jo edhe atë të kryetarit të Strugë, këtë e bëri të ditur sot zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani, i cili njoftoi se kreu i partisë, Ali Ahmeti ka pasur takim me Ramiz Merkon dhe se pas takimit si parti kërkojnë që autoritetet të hetojnë informacionet që dalin nga vendimi i Departamentit Amerikan të Shtetit për futje në listën e zezë të Merkos.

“Pas takimit të djeshëm ndërmjet kryetarit Ahmeti dhe z. Merkos, njoftojmë opinionin se BDI kërkon nga institucionet që të hapin menjëherë hetim gjithëpërfshirës për z.Ramiz Merko, për të gjitha pretendimet dhe informacionet e mundshme që dalin nga ky vendim i DASH.
Nën dy, BDI pranon vendimin e z.Merko për të ngrirë anëtarësinë e tij në Kryesinë dhe Këshillin e Përgjithshëm të BDI-së, deri sa të përfundojë hetimi dhe nën tre, BDI pezullon aktivitetin zgjedhor partiak në Degën e Strugës, deri sa të krijohen kushte të reja për organizimin e tyre”, deklaroi Osmani./tv21.tv

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA