Ahmeti: Në gjithë këto vite nuk kam asnjë humbje

Ahmeti: Në gjithë këto vite nuk kam asnjë humbje

Autori

Autori

Portali Tetova

January 27, 2023, 09:01

Pas takimit me Forumin e Gruas, BDI-ja dhe kreu i sajë, Ali Ahmeti kanë vazhduar takimet me qytetarë të tjerë të Tetovës.

Në këtë takim, të pestin Brenda katër netësh Ahmeti para qytetarëve tha se në figurën e Adem Jasharit sheh mijëra shqiptarët që kanë vd ekur për liri.

Ai shtoi se shqptarët gjithmonë kanë pasur dinjitet ndaj kanë dëshmuar se janë dalëzotës të vendit të vet

“Në gjithë këto vite nuk kam regjistrur asnjë humbje, ndaj shumë gazetarë më pyesin se ku qëndon çëlësi i suksesit?, sukses ky i cili nuk ka munguar as në veprimtarinë ilegale politike.

I thash gazetarit hajde në Zajas dhe e futa në zyrën time të punës, e pa Adem Jasharin, librat e bibliotekës sime e poashtu edhe shkopin me të cilin dikur kam ruajtur dhentë.

I thash se tek kjo zyrë fillon çëlësi i suksesit tim, që nuk e harroj as të kaluarën e as idealin për kombin tim, sepse shqiptarët për çdo arritje kanë derdhur djersë e gjak! Mund ti ndaj dy gjëra që në i kemi fituar.

E para, kur vjen vera korriku dhe gushti vendet tona janë kuq e zi me flamura që marrin nuse, kur do të ndërtohet tashmë objekti i Universitetin Nënë Tereza, kur shoh Universitetin e Tetovës dhe këto janë avansime.

Tek e dyta përfshi edhe ministrat, zëvendësministrat e drejtorët tanë që më bëjnë të jem faqëbardhë edhe karshi ndërkombëtarëve”, deklaroi Ahmeti.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
xhaka-shaqiri
Xhaka e Shaqiri në Serbi, presidenti i Federatës zvicerane flet për sfidën
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA