AlternAtivA: BDI-ja t’i largojë duart e pista nga gjyqësori! Alo Taravari, a dëgjohemi?

Autori

Autori

Portali Tetova

July 5, 2023, 11:07

“Bashkimi Demokratik për Integrim duhet t’i largojë duart e pista nga gjyqësori”, pasi “makina është nisur teposhtë dhe e ka fundin afër”, “të mos tentojë t’i fshehë skandalet me çdo kusht”, thonë nga partia opozitare Alternativa, transmeton TV21.

Nga AAA-ja pyesin edhe për ministrin e Drejtësisë, Krenar Lloga se pse nuk ka komentuar kaosin në drejtësi dhe kërkojnë të dëgjohen edhe me liderin e Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari.

Reagimi i Alternativës në formë të integruar:

“Si çdo perandori tjetër në histori, ashtu edhe perandoria politike e Ali Ahmetit, e ndërtuar me shfrytëzimin 20-vjeçar të të gjitha fryteve të pushtetit, po shpërthen në të gjitha shtresat. Thjesht, makina u nis teposhtë dhe nuk ka të ndalur. Fundi është afër.

Rrëfimeve mitike “do ta shihni forcën e BDI-së në zgjedhje” i besojnë vetëm ata që kanë dobi të drejtpërdrejtë dhe të madhe nga rrethi i parë i pushtetit. Skandali i fundit me rendin e fshehtë të ditës në mbledhjen e Këshillit Gjyqësor është dëshmi e panikut në BDI nga inkurajimi dhe kthjellimi i shqiptarëve. Atomet e fundit përdoren për të fshehur skandalet me çdo kusht.

Mediat janë penguar ta bëjnë punën e tyre vetëm sepse është dashur të diskutohet për përgjegjësinë eventuale të kryetarit të Gjykatës Administrative, i cili “rastësisht” është nga dega kadrovike e Ahmetit në Zajaz.

Pushtetarët e BDI-së duhet t’u përgjigjen shqiptarëve që i gënjejnë këto 15 vitet e fundit nga e ashtuquajtura “Marrëveshja e Majit”: Pse opinioni të mos e dijë se Këshilli Gjyqësor po diskuton për përgjegjësinë eventuale për kuadrin e BDI-së në gjyqësor? Nëse është ashtu lëndët e kujt dhe me urdhër të kujt i ka shpërndarë personalisht kryetari i Gjykatës Administrative? Sa reagime të drejtpërdrejta negative nga aleatët tanë ndërkombëtarë janë të domosdoshme, që BDI-ja t’i largojë duart e saj të pandershme nga gjyqësia? Me çfarë të drejte Ahmeti, Grubi dhe Osmani i kërkojnë opozitës votimin e pakushtëzuar të ndryshimeve kushtetuese kur ata janë frenuesit kryesorë të perspektivës së BE-së për Maqedoninë e Veriut?

Në fund, a e ka parë apo a e ka dëgjuar dikush ministrin e Drejtësisë, Krenar Lloga, duke e komentuar për kaosin në resorin e tij? Alo Taravari, a dëgjohemi? Shqiptarët po bëhen gjithnjë e më të vetëdijshëm se narrativat e fitoreve të mëdha të BDI-së janë alibia më efikase për të mbushur xhepat e familjeve të Ahmetit, Grubit, Merkos dhe të gjithë €uro të dëgjueshmëve të tjerë të dinastisë së tyre partiake.

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA