Anesa Havziju merr vendin e parë në garat regji...

Anesa Havziju merr vendin e parë në garat regjionale në lëndën e matematikës

Autori

Autori

Portali Tetova

March 7, 2023, 08:03

Dje 04.03.2023 ( e shtune ) u mbajten garat regjionale ne lenden e matematikes ne shkollen fillore ,,Andreja Saveski -Kikish”. Pjesemares ishin nxenesit te cilet u kualifikuan nga garat shkollore dhe ato komunale.

Nxenesit te cilet kishin pike prej 86 deri ne 100 fituan vendin e pare, prej 71 – 85 te dytin, kurse vendin e trete ata te cilet kishin nga 55-70 pike. Nxenesit qe fituan nga 40 deri 54 pike u shperblyen me levdata per pjesmarjen e tyre ne keto gara.

Vendi i pare me 95 pike te fituar i takoj nxeneses nga klasa e gjashte Anesa Havziju nga shkolla fillore ,,Naim Frasheri”-Tetove me mentore Arta Halili Islami.

 

Gjithashtu vendi i pare i takoi edhe nxenesit Vasilij Zakoski nxenes i klases se peste nga shkolla fillore ,, Bratstvo- Migjeni” Tetove. Vendin e dyte nuk e fitoi asnje nxenes kurse vendin e trete e fituan 7 nxenes.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA