Antikorrupsioni po heton një ndërtim në Shkup, ...

Antikorrupsioni po heton një ndërtim në Shkup, përmendet emri i analistit të njohur

Autori

Autori

Tetovarja

April 29, 2023, 01:04

Babai i analistit Albert Musliu po ndërton një objekt banimi përballë Qendrës Klinike në Shkup, që konsiderohet si objekt shtesëpjesë e mbingarkuar e qytetit, dhe përveç kësaj, objekti po mbindërtohet jashtë rregullores, shkruan “Prizma”.

Objekti është duke u ndërtuar nga kompania “Pragmatika”, pronar i së cilës është Gafur Musliu, mësuesi në pension, përndryshe babai i Albert Musliut, i cili megjithatë nuk figuron në dokumentet e kompanisë investitore që nga viti 2012, nënvizon hulumtimi.

Kryetarja e Komisionit Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit, Biljana Ivanovska, pa përmendur emra, tashmë ka bërë të ditur se një inspektor nga Komuna e Qendrës dy herë ka shkruar aktvendim për rrënim, por objekti nuk është rrënuar dhe vazhdon të ndërtohet.

“Edhe mjeshtrit u bëjnë muzikë sfiduese qytetarëve përreth, se ligji nuk mund t’u bëjë asgjë. Si duket kjo? Turp!”, tha Ivanovska.

Inspektori ka bërë kontrolle në dy raste dhe ka konstatuar se objekti është më i lartë dhe në disa pjesë më i gjerë se sa lejohet, por s’është ndërmarrë asnjë veprim. Në raportet e inspektimit ndërtimor përmendet edhe emri i Albert Musliut si përfaqësues i “Pragmatika”, shkruan “Prizma” .

Vetë Muslu ka thënë për “Prizma” se e ka njoftuar inspektorin se nuk ka lidhje me atë kompani. Inspektori i ndërtimit, në dy raste, ka kryer kontroll dhe ka konstatuar se objekti është më i lartë dhe në disa pjesë (xhama) më i gjerë se sa lejohet, por vendimet për prishjen i bien një komisioni të shkallës së dytë ku ankimon investitori.(INA)

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_4672
Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president
IMG_4666
Gashi: “Me qenë si Ali Ahmeti, e kisha lënë politikën dhe ju kisha thënë – hallall ju qoftë”
IMG_4665
Turqia goditet nga një tërmet
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet

DIASPORA