Arben Taravari i përgjigjet Alternativës (VIDEO)

Arben Taravari i përgjigjet Alternativës (VIDEO)

Autori

Autori

Portali Tetova

January 21, 2023, 12:01

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, ARben Tarvaari sot nga Kumanova i komentoi edhe deklartaat e ALterntatviës ku kjo e fundit tha se ASh-ja futet në qeveri për të shpëtuar Ali Ahmetin dhe BDI-në.

“Nuk i komentoj deklaratat e Alternativës” u shpreh Taravari shkurt duke i injoruar.

Nga ana tjetër sot zëdhënësi i Alternativës Orhan Murtezani tha se Aleanca për Shqiptarë ka vendosur të hyjë në Qeveri për ta shpëtuar Ali Ahmetin kjo është çështje e tyre.

“Nëse Aleanca për Shqiptarë ka vendosur të hyjë në Qeveri për ta shpëtuar Ali Ahmetin kjo është çështje e tyre por nuk është mirë që kjo të tentohet të kamuflohet me gjoja gadishmërin e tyre për ta luftuar korrupsionin dhe për ta ndihmuar vendin në rrugën drejt integrimit në BE”, tha Murtezani.

Ndryshe portali TS ditë më parë bëri të ditur dy ofertat e kryeministrit Dimitar KOvaçevskit për Aleancën për Shqiptarët njëra nëse Alternativa ri në qeveri ASH-ja të merr dy ministri dhe dy zv/ministri dhe disa drejtori, oferta e dytë ishte nëse Alternativa del nga qeveria atëherë ASH-ja ti merr të tre ministri dhe drejtoritë të i ka Alternativa.

 

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=1541034019750792

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA