Asaf Abduramani flet me shifra: Ja sa para ndih...

Asaf Abduramani flet me shifra: Ja sa para ndihmuam Spitalin e Tetovës

December 30, 2023, 06:12

Drejtori i Fondit të Sigurimit Shëndetësor ka treguar me shifra se sa kanë ndihmuar Spitalin e Tetovës për realizimin e investimeve gjatë vitit 2023, raporton Tetova1.

“Fondi për Sigurim Shëndetësor për Spitalin Klinik të Tetovës përgjatë vitit 2023 siguroi 1.587.000 euro shtesë prej të cilave:

358 mijë euro për rinovim të sallave hirurgjike dhe modernizim të të njejtave.

163 mijë euro për krijimin e qendrës së trajtimit intenziv.

81 mijë euro për formimin e njësisë së hirurgjisë maksillofaciale

35 mijë euro për instrumentet hirurgjike.

450 mijë euro aparaturë moderne neurohirurgjike.

500 mijë euro për shlyerje të borxheve.

Kurse për vitin 2024 1.3 miljon euro shtesë ne buxhet ku do të përfshihen:

Mjete dhe terapi për pacientët onkologjik, materiale dhe buxhet për funksionim të hirurgjisë torakale dhe të gjirit, mjete për materialet dhe protezat ortopedike, mjete për funksionim adekuat të urgjencës, mjete për funksionim të hirurgjisë maksillofaciale si dhe mjete për repartin e neonatologjisë.

E tërë kjo mbështetje finansiare dhe profesionale vjen me të vetmin qëllim që shërbimet shëndetësore të jenë të nivelit të lartë dhe të kënaqshme për nevojat e pacientëve. Bashkë do të vazhdojmë të ndërtojmë një hallkë të fuqishme bashkëpunimi në të gjitha nivelet e shëndetësisë dhe kërkesave shëndetësore” ka shkruar Abduramani në Facebook.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
vlen--768x477
Sonte në Gostivar, konventa promovuese e VLEN-it për Arben Taravarin
aksidenti
Babai humbi jetën në aksident, bija në gjendje të rëndë – detaje të reja nga aksidenti në Kërçovë – Gostivar
blerim
Blerim Destani veç ëndërr e femrave dhe bukurosheve të showbizit
417492075_977054733775848_8622112516877266911_n
Bujar Osmani takohet me Erdoganin në Turqi
BDI-VMRO-bllokon-cdo-gje-europiane-ne-Kuvend-dhe-ua-merr-qytetareve-mbi-500-milione-euro-670x430
Revoltë në BDI: Sela kërkon shumë! Zyrtarët integristë i kërkojnë Ahmetit që në zgjedhje të dalin vetë
xhemail-jusufi-1
BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

DIASPORA