ASH: ndërtimet pa leje ose në kundërshtim me le...

ASH: ndërtimet pa leje ose në kundërshtim me lejet e dhëna vazhdojnë të lulëzojnë në qytetin e Tetovës

Autori

Autori

Portali Tetova

June 1, 2023, 06:06

“Kaosi urbanistik, ndërtimet pa leje ose në kundërshtim me lejet e dhëna vazhdojnë të lulëzojnë në qytetin e Tetovës. Edhe pse kjo dukuri ishte kryefjala e fushatës së zgjedhjeve të fundit lokale, në retorikën e Kryetarit aktual, Bilall Kasami, i njëjti vazhdon me avazin e vjetër duke mbyllur sytë dhe duke lejuar ndërtimet në kundërshtim me ligjin.

Një nga rastet e tilla është ndërtesa e ngritur përreth rrugës industrial, e cila sipas dokumentacioneve zyrtare ka leje për përdhese, shtatë kate dhe një nënkulm, ndërsa objekti posedon një kat më tepër në nënkulm, nga ajo që figuron në lejen e dhënë pikërisht nga Komuna e Tetovës”, thuhet nga Aleanca për Shqiptarët – Dega Tetovë.

Nga ASH Tetovë pyesim publikisht Kasamin dhe autoritetet komunale në Tetovë, përse heshtin për rastet e këtilla, përse inspektorati nuk del në terren dhe a ka në këtë rast marrëveshje të fshehta, ashtu sikur ai vetë ka akuzuar se janë bërë në të kaluarën?

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
IMG_3956
Filloi vazhdimi i punëve në ndërtimin e Xhamisë në Tophane të Shkupit
IMG_3953
Gordana Siljanovska Davkova sërish dëshiron të jetë kandidate për president të shtetit nga radhët e VMRO-së
IMG_3952
Ora më e madhe në botë qëndron në kullën e katërt më të lartë të botës në Arabinë Saudite
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë
Edi-Ramaa
Erdogani shqetësohet për Ramën: A nuk ka të ftohtë ky? (VIDEO)

DIASPORA