Azizi: Mbahu “komandant” se po të ikin dhent!

Azizi: Mbahu “komandant” se po të ikin dhent!

Autori

Autori

Portali Tetova

January 27, 2023, 10:01

Sekretari organizativ i Lëvizjes Besa, Adnan Azizi ka komentuar tubimin e sontëm të BDI-së në Tetovë. Azizi në rrjetin social facebook ka shkruar:

“Sonte për ta mbushur Pallatin e Kulturës në Tetovë kishin ardhur nga të gjitha qytetet e Maqedonisë që tubimi i “komandantit” të mos dështoj. Kur PDSH-ja erdhi nga fundi, filloj ti bartë njerëzit nga gjitha vendbanimet për të bërë një tubim lokal!

Sonte BDI-ja ma kujtoj hallin e dikurshëm të PDSH-së, ata sonte në Pallatin e Kulturës shfaqën të njejtën pamje, e mbushën nga zori Pallatin me njerëz që kishin ardhur nga gjithkund, por veç tetovarë shumë pak kishte, për korrektesë nuk mungonin funksionarët që ende kanë shpresë të ushqehen nga hambari i komandantit dhe firmës së tij BDI!

Sonte si asnjëherë më parë Tetova ska pasur aq shumë mysafirë me targa veturash nga të gjitha qytetet, ndonëse e shijuan kafen në lokalet e Tetovës dhe njëkohësisht panë edhe punën e investimeve të kryetarit Kasami nëpër rrugët dhe lagjet e Tetovës. Ata kanë nostalgji për Tetovën sepse e kanë humbur përgjithmonë Tetovën, zaten gjërat kur i humb, gjatë kohë nuk të hiqen kujtimet për të!

 

U munduan për herë të fundit ndonëse ta mbulojnë dështimin e zbehjes së tyre me mungesën e qytetarëve që dikur i prisnin në Tetovë dhe si rrjedhojë atë e zëvendësuan me detyrim për pjesëmarrje së paku të funksionarëve nga Likova e deri në Strugë!

“Komandant” , ti e di se kur bajraku i fitores të bie në Tetovë, pas asaj nuk priten ditë të mira politike!

“Komandant” , sonte u binde edhe më qartë se pas vetes të kanë ngelur vetëm funksionarët e mirë paguar nga lukset e pushtetit derisa edhe ata një ditë do të lënë vetëm mu ashtu kur një “dashuri” e rrejshme përfundon me përfundimin e interesit!”, shkruan Azizi./tetova1/

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA