Barcelona fiton minimalisht ndaj Bilbaos, + 9 p...

Barcelona fiton minimalisht ndaj Bilbaos, + 9 para Real Madridit

Autori

Autori

Tetovarja

April 29, 2023, 01:04

Barcelona ka regjistruar fitoren e radhës në La Liga për të mbajtur në nëntë diferencën e pikëve me Real Madridin.

Skuadra e drejtuar nga Xavi fitoi me mjaft vështirësi sonte në udhëtim kundër Athletic Bilbaos, në kuadër të javës së 25-të, shkruan Gazeta Express.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “San Mames” përfundoi me rezulatin 0:1.

Golin e vetëm dhe të tre pikëve për katalunasit e shënoi Raphinha, në fundin e pjesës së parë.

Baskët regjistruan raste të shumta në pjesën e dytë, por Marc-Andre Ter Stegen ia mohoi golin e tyre në shumicën e rasteve.

Vendasit ia dolën të shënonin në minutën e 87-të përmes Inaki Williams, por goli i tij u anulua pas rishikim me VAR për shkak se në këtë aksion Iker Muniain luajti me dorë.

Barcelona pas kësaj fitore ka 65 pikë në krye të tabelës, nëntë më shumë se Real Madridi. Kujtojmë se “El Clasico” do të zhvillohet javën e ardhshme, në “Camp Nou”.

Bilbao ndodhet në pozitën e nëntë me 33 pikë.

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
Agron Memeti
Agron Memedi bashkohet si pjesë e stafit teknik te skuadra kuq e zi
IMG_3956
Filloi vazhdimi i punëve në ndërtimin e Xhamisë në Tophane të Shkupit
IMG_3953
Gordana Siljanovska Davkova sërish dëshiron të jetë kandidate për president të shtetit nga radhët e VMRO-së
IMG_3952
Ora më e madhe në botë qëndron në kullën e katërt më të lartë të botës në Arabinë Saudite
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë
Edi-Ramaa
Erdogani shqetësohet për Ramën: A nuk ka të ftohtë ky? (VIDEO)

DIASPORA