Barikadat në Xhepçisht dhe Poroj problem për qy...

Barikadat në Xhepçisht dhe Poroj problem për qytetarët. Ejup Rustemi ende nuk e ka projektin për sinjalizim (VIDEO)

Autori

Autori

Portali Tetova

June 1, 2023, 06:06

Kanë kaluar dy muaj që kur janë raportuar ankesat e qytetarëve të cilët frekuentojnë rrugën Tetovë – Jazhnincë për shkak të barikadave të pa sinjalizuara që janë të bëra në këtë rrugë e që janë realizuar nga Ndërmarrja Publike Rrugët e Shtetit, raporton TS.

I pyetur për këtë ështje drejtori i Ndërmarrjes për Rrugë Shtetërore, Ejup Rustemi para dy muajëve u shpreh se është çështje ditës projekti për sinjalzimin horizontal dhe vertikal i barikadave në rrugën Tetovë – Xhepiçsht, por pas dy muajve ai sërish u shpreh se është çështje ditësh projekti për sinjalzimin horizontal dhe vertikal.

“Rruga nga Tetova deri në Xhepçisht është rrugë regjionale, është një nga rrugët më të frokuentura, rrugë e cila lidhet me pikën kufitare në Jazhincë, ajo rrugë ishte shumë e dëmtuar ne e bëmë komplet rehabilitimin e asaj rruge dhe në bazë të kërkesave të qytetarëve pasi në atë rrugë kishte shumë viktima nga mosrespektimi i shenjave të komunikacionit dhe në bazë të kërkesave të qytetarëve ne i kemi vendosur ata polic të shtrirë. Tash i kemi mbaruar të gjitha procedurat dhe e kemi projektin për shenjat e komunikacionit për tërë rrugën nga Tetova deri në Jazhincë” u shpreh Rustemi

Vlen të theksohet se deri sa të vendosen shenjat e komunikacionit për sinjalzimin horizontal dhe vertikal, shumë qytetarë mund të kendë lëndime në boshtin kurizor e shumë të tjetër mund të kenë kenë dëmtime në vetura./TS/

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA