Befason hoxha shqiptar: Duhet të ndërtojmë një ...

Befason hoxha shqiptar: Duhet të ndërtojmë një kishë ortodokse shqiptare dhe ta shpëtojmë shqiptarinë nga miti serb

Autori

Autori

Portali Tetova

January 30, 2023, 09:01

Këtë javë në emisionin Kojshia Show në DTV i ftuar ishte ish-sekretari i PDK’së, Adem Grabovci si dhe hoxha i mirënjohur Xhevat Kryeziu. Në këtë emision u diskutua për zhvillimet e fundit politike në vend.

Hoxha Xhevat Kryeziu, ndër të tjera në këtë emision tha se manastiret të cilat, sipas tij, i ka përvetësuar Serbia, janë shqiptare.

Ai madje tha se shqiptarët e Kosovës para se të konvertoheshin në fenë islame, kane që ortodoksë.

 

Hoxha inkurajoi komunitetin ortodoks në Shqipëri që të ndërtojnë një Kishë Ortodokse në Kosovë dhe të bëjnë përpjekjet e tyre për ta thyer mitin serb se kishat në Kosovë kane qenë serbe.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA