Bekteshi e quan Maksin e Kumanovës politikan të...

Bekteshi e quan Maksin e Kumanovës politikan të së kaluarës, pasi që Korridorin 8 lidhi me Iliridën

Autori

Autori

Portali Tetova

April 25, 2023, 09:04

“Kur një “politikani” i mbetet ora në vitet ’90 dhe më parë, duket kështu”, ka shkruar një postim në rrjetet sociale, ministri i ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, duke i replikuar kryetarit të Kumanovës, Maksim Dimitrievski, i cili projektin Korridorin 8 ndërlidhi me siç tha a po vizatohet harta e Iliridës.

Dimitrievski deklaroi mbrëmë për TV Sitel se Korridori 8 lidh një rrugë në linjën Shkup-Prishtinë-Tiranë dhe pyeti nëse vizatimi i korridorit në vetvete është vizatim i hartës së Iliridës, të cilën e kemi parë shumë herë më parë?

“Ky Korridor lidh një itinerar në linjën Shkup-Prishtinë-Tiranë. Lind pyetja, a është përvijimi i vetë korridorit një përvijim i hartës së Iliridës, të cilën e kemi parë shumë herë më parë?

Asnjë nga bartësit e posteve politike nuk e hapi këtë çështje për ta diskutuar”, theksoi Dimitrievski.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA