Bekteshi: Nga muaji prill, ndihma të drejtpërdr...

Bekteshi: Nga muaji prill, ndihma të drejtpërdrejta për qytetarët

Autori

Autori

Portali Tetova

February 28, 2023, 02:02

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi bëri të ditur se Qeveria do të shfuqizojë masën për subvencionim të energjisë elektrike ndaj kompanive që prodhojnë produkte bazë të ushqimit.

Bekteshi tha se si rrjedhojë është ndrirë çmimi i bukës në 33 dearë, ndërsa paralajmëroi se masat e ardhshme anti-krizë do të jenë direkt për qytetarët.

“Sot u diskutua në Qeveri që të ridizajnohen masat e ardhshme për ndihmën e qytetarëve dhe kryesisht masat që do të fillojnë të implementohen diku nga muaji prill,

 

drejtpërdrejtë do t’u jepen qytetarëve dhe jo nëpërmes kompanive të mundohemi që të ndihmojmë qytetarët”, tha Bekteshi.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA