Maqedoni

Buzhala: Bashkësia ndërkombëtare është e gatshme për koalicionin VMRO – VLEN

Autori

Autori

Portali Tetova

May 10, 2024, 04:05

Berat Buzhala

Acarimi BDI – VMRO i rriti dy subjektet ne Maqedoni. Viktima kryesore e zgjedhjeve ishte LSDM, duke e shenu rezultatin ma te dobet historik. Shqiptaret moren ma shume vota, por dolen te perçame.

Fitues i ktyne zgjedhjeve ishte vec VMRO, e cila pothuajse nuk ka nevoje per asnje partner, por per me i rujte ekuilibrat etnik tash e ka komoditetin me e zgjedhe ate.
Nuk ka dyshim qe edhe BDI edhe Vlen jane te gatshem per koalicion me VMRO’ne.

E kam thane edhe para zgjedhjeve, duket qe bashkesia nderkombetare eshte e gatshme per koalicionin VMRO – Vlen.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Ali Ahmeti
Ali Ahmeti nesër del para mediave!
Blerim-Bexheti
Blerim Bexheti lë komunën e Sarajit, do të vazhdojë si deputet i Kuvendit
IMG_9463
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
IMG_9462
Talat Xhaferi nuk heq dorë nga posti i kryeministrit deri në zgjedhjen e Qeverisë së re
ergergergrerg
Në minaren e xhamisë në Malishevës të Kosovës, hëna zëvendësohet me shqiponjën dy krenare
440745366_1486878815260800_8608143312442509317_n-780x470
Gashi: Do të garantoj të drejtën e mendimit dhe fjalës personale si për deputetët e pushtetit ashtu edhe për ata të opozitës

DIASPORA