Dashtevski: Nuk ka bojkot për zgjedhjet presidenciale

Autori

Autori

Portali Tetova

May 8, 2024, 09:05

Nuk ka bojkot për zgjedhjet presidenciale, të gjithë ata që kanë shkuar në zgjedhjet parlamentare kanë votuar edhe për presidentin, tha kryetari i KSHZ-së, Aleksandar Dashtevski.

“Nuk ka bojkot për zgjedhjet presidenciale, të gjithë ata që kanë shkuar në zgjedhjet parlamentare kanë votuar edhe për president”, thotë Dashtevski.

Deri ora 09:00 dalja për zgjedhjet presidenciale është 4.17%

Në disa vende janë shfaqur probleme teknike, të cilat ndërkohë po zgjidhen, aty votimi do të vazhdojë në mënyrën e vjetër me llambë UV dhe sprej dhe nëse korrigjohen mangësitë teknike do të vazhdojë me pajisje teknike. Vende të tilla ka në Koçan, Ohër, Kumanovë, Tetovë dhe Gazi Babë.

Siç shton ai, ka paraqitur edhe 15 ankesa për të drejtën e votës, ndërsa vetëm tre prej tyre janë refuzuar.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
marko-bislimovski-krre-696x399
Bislimovski: Jemi duke punuar që tarifa e lirë e energjisë elektrike të zgjatet edhe për një orë
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit

DIASPORA