Lajme

Djemt më kërkuan që të prej pantallona, të lëshojë mjekrën dhe t’i fal pesë vaktet (video)

Autori

Autori

Portali Tetova

April 14, 2023, 08:04

Selajdin Susuri nga Prizreni ka rrëfyer për Gazetën Nacionale se tash e 9 muaj nuk i ka parë gruan dhe katër djemtë e tij. Tre nga djemtë e tij ishin sportistë të dalluar të Kosovës, Susuri tregon që para një kohe ata kishin filluar që të shkonin në xhamia dhe të shoqëroheshin me disa hoxhë nga Prizreni.

Në rrëfimin e tij, Susuri ka treguar se fëmijët e tij i kishin kërkuar që të prej pantallona, të lëshojë mjekrën dhe t’i fal pesë vaktet, mirëpo ai kishte kundërshtuar.

“Dikush prej hoxhallarëve, që thajnë se unë nuk besoj që janë hoxhallarë, e murrën njërin prej tyre e shtinë gjoja si në fe edhe i treguan se çka është haram dhe çka është hallall. Pastaj ai filloj që edhe vëllezërit e tjerë me i mësu me shku në atë xhami. E në atë xhami çka ka ndodhë unë nuk e di.

Edhe para 3 viteve më kanë ik krejt familja sepse unë nuk jam fal si ta. Më thoshin që duhet me i pre pantallonat, me leshu mjekrën, me shku të Idrizi, mu fal si ta nëse e donë mamin, sepse nuk takon gruaja me fjet me to nëse nuk i fal pesë vaktet si ata, jo si hoxhallarët tonë, edhe tash që 9 muaj për të dytën herë ikën prap.” – ka thënë Susuri për Nacionalen.

 

Susuri ka treguar se familja e tij tashmë është e shkatrruar dhe i njëjti ka folur edhe për gruan e tij, duke thënë se në fillim ishte kundër tyre por pastaj ata e kanë mashtruar dhe e kanë bindur.

“Me ta nuk di as mu marrë vesh. Nuk jam kundër mbulesës, është e drejtë e tyre, edhe e dinë edhe ata se unë një vit e gjysmë kamë ndejtë me ta edhe ja kemi qu mirë, por jam kundër se pse me m’detyru ata mu, na kanë shkatërru.

Në farefis timin dhe të gruas, ka qenë gruaja më e mirë, më e respektume. Në fillim nuk i ka dashtë, bashkë kemi ik, por pastaj e mashtrun edhe e binden.” – ka thënë ndër të tjera ai.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare

Më shumë nga kategoria

IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
bajrami
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
Andi Demiri
Andi Demiri nga Tearca, ylli i ri shqiptar që shkëlqen në Lille!
AGELER-MK-750x430
Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin
arben-taravari
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve
kutura-bashkimi-780x470
Reshjet e rrëmbyeshme, dëme të shumta në Tetovë
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
nafta-780x439-2-696x392
Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut
IMG-20240624-WA0016
Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane Orhan Murtezani nga koalicioni

DIASPORA