Djemt më kërkuan që të prej pantallona, të lësh...

Djemt më kërkuan që të prej pantallona, të lëshojë mjekrën dhe t’i fal pesë vaktet (video)

Autori

Autori

Portali Tetova

April 14, 2023, 08:04

Selajdin Susuri nga Prizreni ka rrëfyer për Gazetën Nacionale se tash e 9 muaj nuk i ka parë gruan dhe katër djemtë e tij. Tre nga djemtë e tij ishin sportistë të dalluar të Kosovës, Susuri tregon që para një kohe ata kishin filluar që të shkonin në xhamia dhe të shoqëroheshin me disa hoxhë nga Prizreni.

Në rrëfimin e tij, Susuri ka treguar se fëmijët e tij i kishin kërkuar që të prej pantallona, të lëshojë mjekrën dhe t’i fal pesë vaktet, mirëpo ai kishte kundërshtuar.

“Dikush prej hoxhallarëve, që thajnë se unë nuk besoj që janë hoxhallarë, e murrën njërin prej tyre e shtinë gjoja si në fe edhe i treguan se çka është haram dhe çka është hallall. Pastaj ai filloj që edhe vëllezërit e tjerë me i mësu me shku në atë xhami. E në atë xhami çka ka ndodhë unë nuk e di.

Edhe para 3 viteve më kanë ik krejt familja sepse unë nuk jam fal si ta. Më thoshin që duhet me i pre pantallonat, me leshu mjekrën, me shku të Idrizi, mu fal si ta nëse e donë mamin, sepse nuk takon gruaja me fjet me to nëse nuk i fal pesë vaktet si ata, jo si hoxhallarët tonë, edhe tash që 9 muaj për të dytën herë ikën prap.” – ka thënë Susuri për Nacionalen.

 

Susuri ka treguar se familja e tij tashmë është e shkatrruar dhe i njëjti ka folur edhe për gruan e tij, duke thënë se në fillim ishte kundër tyre por pastaj ata e kanë mashtruar dhe e kanë bindur.

“Me ta nuk di as mu marrë vesh. Nuk jam kundër mbulesës, është e drejtë e tyre, edhe e dinë edhe ata se unë një vit e gjysmë kamë ndejtë me ta edhe ja kemi qu mirë, por jam kundër se pse me m’detyru ata mu, na kanë shkatërru.

Në farefis timin dhe të gruas, ka qenë gruaja më e mirë, më e respektume. Në fillim nuk i ka dashtë, bashkë kemi ik, por pastaj e mashtrun edhe e binden.” – ka thënë ndër të tjera ai.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA