Ekskluzivisht me Gëzim Ostrenin: “Nuk më ftuan ...

Ekskluzivisht me Gëzim Ostrenin: “Nuk më ftuan për 21 vjetor as njëri, as grupi tjetër… Nuk do shkoja”

Autori

Autori

Portali Tetova

June 5, 2023, 12:06

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) sot shënon 21-vjetorin e themelimit. Udhëheqësia e partisë, në krye me liderin Ali Ahmeti dhe anëtarë të partisë do të marrin pjesë në ngjarjen tradicionale vjetore në Shkup ndërsa fraksioni i partisë organizon tubim në Tetovë.

Shënimi tradicional i përvjetorit të themelimit të partisë do të mbahet në hotelin Aleksandar Pallas. Për dallim nga vitet e tjera, kësaj radhe organizohet panel debat i titulluar “Fronti evropian” ku do të flasë lideri i partisë, Ali Ahmeti, ndërsa të ftuar për të folur janë edhe ish-ministrja Radmilla Shekerinska, profesori Petar Arsovski, gazetari Gazmend Ajdini, ish-ministrja dhe ish-kryetare e komunës, Teuta Arifi dhe të tjerë.

Pas takimit Ahmeti do t’u drejtohet anëtarëve të partisë në koktejin tradicional të rastit.

Fraksionarët e partisë nga i ashtuquajturi Grupi i zjarrit, 21-vjetorin e partisë do ta shënojnë në ngjarje të veçantë afër Qendrës së Kulturës në Tetovë.

Portali Lideri.mk ka zhvilluar një intervistë ekskluzive me ish Shefin e Shtabit të Përgjithshëm Ushtarak të UÇK-së, por edhe ish sekretar i përgjithshëm i BDI-së në periudhën e fitoreve më të rëndësishme të kësaj partie.

Ostreni në këtë intervistë ka folur edhe për zhvillimet aktuale brenda BDI-së, si dhe për shënimin ndaras të 21 vjetorit.

“Nuk më ka ftuar as njëri as grupi tjetër në këtë manifestim. Edhe po të më kishin ftuar nuk do të shkoja”, ka theksuar Ostreni në intervistën e tij për Lideri.mk, që e plotë do të publikohet ditëve në vijim.

“Skam çka kërkoj”, ka shtuar Ostreni. (Lideri)

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_4672
Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president
IMG_4666
Gashi: “Me qenë si Ali Ahmeti, e kisha lënë politikën dhe ju kisha thënë – hallall ju qoftë”
IMG_4665
Turqia goditet nga një tërmet
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet

DIASPORA