Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkënd...

Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Autori

Autori

Portali Tetova

August 15, 2023, 08:08

Përsëri bashkë në stërvitje tek një stadium me barë artificial ku gati çdo klub luan dhe stërvitet aty me kushte shumë të vështira por prap se prap nuk i ndalon kèto çuna ambienti të mos tregojnë aftësitë e tyre që kanë nē futboll duke arritur deri në finale dhe në majën e futbollit atje ku vlerësohet dhe kuptohet gjithçka rreth futbollit në Turneun më të madh në Botë ,,Dana Cup” duke u shpallur Gert Arifi Kampion me gjeneratën 2007 por edhe Leo,Leart Salihi nënkampion me gjeneratën 2011 me klubin ,,ES”nga fshati Kamjan rrethina e Tetovës ku përfaqësuan qytetin dhe shtetin nga vijnë këta lojtarë cilësorë.
Ata shpërfaqën lojëra të mira me dy gjeneratat përkatëse duke eliminuar skuadra elitare që vijnë nga shkolla të njohura të futbollit ,pjesëmarrës në këtë turne prestigjioz.

Gjenerata 2007 u kthye si kampion nga turneu në Danimarkë ndërsa gjenerata 2011 si nënkampionë.
Shkruan gazetar i sportit Buran Musliu./TS/

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA