Gjysmëvjetori i dytë fillon më 23 janar, Shaqir...

Gjysmëvjetori i dytë fillon më 23 janar, Shaqiri: Orët e humbura realizohen online

Autori

Autori

Portali Tetova

January 12, 2023, 04:01

Gjysmëvjetori i dytë në vend se të fillojë me 18 janar është prolonguar për dy ditë dhe do të fillojë me 23 janar.

Numri një i dikasterit të arsimit, Jeton Shaqiri, potencon se një vendim i tillë është marrë për shkak të funksionimit më të mirë të shkollave duke marrë parasysh se e enjtja është ditë feste.

Sa u përket orëve të humbura gjatë gjysmëvjetorit të parë disa janë kompensuar, por ka shkolla që po kompensojnë orët online në këtë periudhë.

 

“Orët që janë humbur në shkollat në të cilat ka pasur paralajmërime për bomba kam pasur takim në fundvit me drejtorët e shkollave, kemi marrë informacion se disa nga ato orë janë plotësuar dhe të tjerat po realizohen në këtë periudhë dhe janë në komunikim për të realizuar mësimin online, në ato shkolla ku ka pasur bomba të paralajmëruara në gjysmëvjetorin e parë.”, – deklaroi ministri i arsimit, Jeton Shaqiri.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
vlen--768x477
Sonte në Gostivar, konventa promovuese e VLEN-it për Arben Taravarin
aksidenti
Babai humbi jetën në aksident, bija në gjendje të rëndë – detaje të reja nga aksidenti në Kërçovë – Gostivar
blerim
Blerim Destani veç ëndërr e femrave dhe bukurosheve të showbizit
417492075_977054733775848_8622112516877266911_n
Bujar Osmani takohet me Erdoganin në Turqi
BDI-VMRO-bllokon-cdo-gje-europiane-ne-Kuvend-dhe-ua-merr-qytetareve-mbi-500-milione-euro-670x430
Revoltë në BDI: Sela kërkon shumë! Zyrtarët integristë i kërkojnë Ahmetit që në zgjedhje të dalin vetë
xhemail-jusufi-1
BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

DIASPORA