Grubi: Mbrëmë salla ishte e mbushur me aktivist...

Grubi: Mbrëmë salla ishte e mbushur me aktivist, nuk e kemi detyruar askënd

Autori

Autori

Portali Tetova

March 21, 2023, 07:03

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi në emisionin Top Tema në televizionin Telma ka folur për tubimin e djeshëm që BDI-ja organizoi në Çair.

“Ngjarja e djeshme në Çair është dëshmi se kjo degë rreshtohet pas Ali Ahmetit. Marr pjesë në 90përqind të ngjarjeve në BDI. Aty me ne, me Ali Ahmetin ishte edhe kryetarja e forumit Rinorë, forumit të Gruas, sekretarë të degës e të tjerë. Mbrëmë ishte salla e mbushur me aktivist, nuk e kemi detyruar askënd. Nuk e kemi detyruar askënd, asnjë administrator, vetëm aktivist”, tha Grubi.

Foli edhe për sallën dhe ndërtimin e sajë dhe për aktualitetin politik

“Sallën në të cilën ishim dje është salla më e madhe që ndodhet në Çair. Ajo sallë është ndërtuar gjithashtu nga Qeveria. Unë nuk morra leje nga dikush për të shkuar në shtëpinë time. Nuk pres ftesë, leje, nga dikush që të jem pjesë e familjes time.

 

Nuk mund të presësh që dikush që ka punuar për fitoren tënde të të ftoj në shtëpi. Dhëmbi shkon aty ku edhe dhemb gjuha, për këtë ndoshta “ata” e marrin mbi vete këtë fjalë të z.Ahmeti”, deklaroi Grubi.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA