Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim...

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

Autori

Autori

Portali Tetova

June 2, 2023, 07:06

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi në një lidhje direkte sonte në emisionin “Opinion” me Blendi Fevziun tha se situata aktuale me veriun e Mitrovicës nuk është e rrezikshme sepse po bëhet për konsum të brendshëm.

I pyetur se si duhet të reagoj Albin Kurti në këtë pozitë, Grubi dha një përgjigje interesante.

“Ali Ahmeti deri më tani as edhe një vendim nuk e ka marrë pa u konsultuar me SHBA-të, pra edhe z.Kurti duhet të rëndit aktivitetet e veta në koordinim më SHBA-të dhe BE-në.

Me Kurtin nuk kam kontaktuar sepse mbase është i zënë në këtë situatë, dua të ju dalim në ndihmë mirëpo ndoshta dhe nuk duan që të përzihemi.

Nëse hidhërohemi me BE-në na pajton Amerika, mirëpo po I hidhëruam më Amerikën s’ka kush që na pajton”, u shpreh Grubi.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA