Ibrahimi: Bashkëpunimi opozitar është nevojë e ...

Ibrahimi: Bashkëpunimi opozitar është nevojë e shqiptarëve

May 29, 2023, 06:05

Sekretari i Përgjithshëm i Alternativës, Zeqirija Ibrahimi, në emisionin Klan Debat foli për bashkëpunimin opozitar mes Alternativës dhe Lëvizjes Besa, i cili ka filluar të merr formë pas takimit të liderëve të dy partive.

Ibrahimi tha se duke marrë parasysh rrethanat aktuale politike, ndryshimet kushtetuese, përfaqësimin politik të shqiptarëve dhe mundësinë për ta bërë ndryshimin në zgjedhjet e ardhshme, ishte kërkesë e strukturave dhe opinionit opozitar që të bëhet një hap i tillë bashkëpunimi.

“U ndje një nevojë e përgjithshme dhe një kërkesë edhe e strukturave të dy partive, por edhe e elektoratit që të bashkëpunohet”, tha Ibrahimi.

Ai theksoi se gjendja e shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut aktualisht ka nevojë për artikulim opozitar.

“Kjo gjendje siç është aktualisht me përfaqësimin e shqiptareve në Maqedoninë e Veriut e kërkon një artikulim opozitar, prandaj ishim të detyruar që ta bëjmë këtë bashkëpunim opozitar për të mirën e përgjithshme”, theksoi Ibrahimi.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA