'Ikin Izeti e Blerimi, kthehen Beqa dhe Msusi',...

‘Ikin Izeti e Blerimi, kthehen Beqa dhe Msusi’, Talati me mesazh të koduar

March 20, 2023, 06:03

Në tubimin e BDI-së në Çair, kryeparlamentari Talat Xhaferi në fjaëlimin e tij, ka paralajmëruar ndoshta indirekt, zëvendësimin e Izet Mexhitit dhe Blerim Bexhetit, dy nga figurat kryesore të “Grupit të zjarrit”. Xhaferi përshëndeti dhe mirëpriti në mënyrë të veçantë dy ish funksionarët e kësaj partie Rafiz Alitin dhe Beqir Asanin, përcjell Klan MAcedonia.

“Do të doja sonte në mënyrë të veçantë dy miqtë e mi që gjenden mes nesh, në mënyrë të veçantë t’i përshëndes. Mirë se erdhe Beqë, mirë se erdhe M’sus”, tha Talat Xhaferi.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA