Imami Drilon Gashi e e ka dhunuar “me grusht e ...

Imami Drilon Gashi e e ka dhunuar “me grusht e me dru” gruan e tij

Autori

Autori

Portali Tetova

May 11, 2023, 12:05

Imami kosovar Drilon Gashi që është edhe këshilltari i kryekuvendarit Konjufca, në bazë të një vendimi del se e ka dhunuar “me grusht e me dru” gruan e tij. Por, çka shkruante ai për gruan vetëm pak ditë më parë?

Aktvendimi në fjalë ishte tmerrues. Aty shkruhej se z. Gashi rreth orës 23:00 e “kishte goditur gruan me grusht në kokë si dhe me një dru në kofshë.”

Për këtë dhunë të shkaktuar ai kishte marrë vetëm “vërejtje gjyqësore”.

Pak ditë më parë, megjithatë, ai shkruante për gruan e tij në mënyrë më të dhembshur duke treguar se ajo po bëhej viktimë e një mashtrimi nga një shtëpi botuese.
“Që dy muaj, e kam vërejtur që ishte më shumë e zënë sesa ditët e tjera. Sot më tregoi për një marrëveshje që paska pas bërë me një shtëpi botuese nga Prizreni.

Duke u nisur nga sinqeriteti i saj dhe mospasja përvojë në tregun e punës, kishte pranuar që ta përkthejë një roman, 0.50 cent për faqe!!! Shtëpia botuese në fillim e kishte mashtruar atë me pretekstin se si një shtëpi botuese e re, ata kishin pagesa të ulëta.” – deklaronte z. Gashi.

 

Ai kishte lënë të nënkuptohej se më pas e kishte shkëputur nga puna gruan e tij.

Kujtojmë se hoxha ishte bërë i famshëm me qëndrimet e tij liberale krahasuar me hoxhallarët e tjerë të vendit.

“Deri tani është pjesë e stafit, tash e tutje do të shohim si do të veprojmë. Për rastin në fjalë nuk kemi qenë të informuar nga Driloni,” – ka thënë shefi i stafit të Konjufcës, Ilir Kërçeli i pyetur për këtë rast.

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
Agron Memeti
Agron Memedi bashkohet si pjesë e stafit teknik te skuadra kuq e zi
IMG_3952
Ora më e madhe në botë qëndron në kullën e katërt më të lartë të botës në Arabinë Saudite
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë
Edi-Ramaa
Erdogani shqetësohet për Ramën: A nuk ka të ftohtë ky? (VIDEO)
1681670161_maxresdefault
“Sa fëmijë duhet të bëjë një çift?” Ahmed Kalaja: Gjashtë është minimalja, kush lind 12 është kampion
policia-714x420
Vrasje e dyfishtë në Kumanovë, një i plagosur

DIASPORA