Janë shqiptuar 132 gjoba për vozitje të shpejtë...

Janë shqiptuar 132 gjoba për vozitje të shpejtë në territorin e Tetovës

Autori

Autori

Portali Tetova

May 25, 2023, 07:05

Në rajonin e SPB Tetovë dje prej orës 11:00 deri në orën 17:00 është kryer aksion kontrolli për shpejtësinë me të cilën lëvizin automjetet, ndërsa në të cilin gjithsej u zbuluan dhe sanksionuan 132 tejkalime të shpejtësisë së lejuar, 103 prej të cilëve ishin jashtë vendbanimeve (TE-38 dhe GV-65).

“Katër prej tyre (TE-1 dhe GV-3) ishin me mbi 70 km në orë, 22 tejkalime prej 50 deri 70 km në orë (TE-9 dhe GV-13) dhe kështu më tutje. Përveç kësaj janë sanksionuar edhe 19 (TE) tejkalime të shpejtësisë së lejuar në vendbanim, si dhe 7 (TE) lloje të tjera të kundërvajtjeve në trafik”, informojnë nga MPB.

SPB Tetovë u bën thirrje shoferëve ta adaptojnë shpejtësinë sipas kushteve në rrugë, posaçërisht në autostradën Gostiva-Tetovë-Shkup, por edhe në përgjithësi, përkatësisht t’i respektojnë rregulalt e komunikacionit.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
IMG_4655
Arrestohen 38 narkodilerë në operacionin policor kundër rrjetit të organizuar kriminal në Tetovë dhe Gostivar
IMG_4636
VLEN: BDI me politikat e saj destruktive dhe anti-shqiptare, nxorri në rrugë elitën intelektuale shqiptare, duke u përpjekur ti nënshtrojë e poshtërojë
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar

DIASPORA