Lajme

Ka ndërruar jetë gazetari dhe aktivisti Kreshnik Ajdini

Autori

Autori

Portali Tetova

June 17, 2023, 07:06

Mbrëmë në moshën 55 vjeçare ka ndërruar jetë gazetari i njohur shqiptar nga Shkupi, Kreshnik Ajdini. Ai me origjinë ishte dibran nga familje e njohur intelektualësh.

Do të mbahet mend si kolegë që ka punuar në shumë resdksi dhe gjithkun ka qenë i nohur si mik dhe kolegë i respektuar në mesin e gazetarëve.

Me rastin e ndarjes nga jeta të Kreshnik Ajdinit kanë ardhur shumë ngushëllime për familjen, e ndër ngushëllimet më emocionale është nga miku i tij, Bekim Pocesta:

As një libër nuk i nxë dot ato fjalë dhe fjali që sot dua ti them dhe ato që mundë të shkruaj unë për TY…për gjithë këto vite – MIQËSI,… Sinqiritet, besnikëri , mbështetje në çdo kohë pa kursim- munda të gjej vetëm te ti:
I SHENJËTI MiKU IM!
Fisnikëria të karakterizonte TY ,dhe me plot kuptimin e fjalës ishe – NJERI!

Nuk më mbetet gjë vetëm me mall , dashuri dhe shumë respekt të kujtoj për jetë e mot…..!
Në çdo event të jetës sime do të më mungosh !
Unë dhe familja ime do ta ndjejmë gjithë jetën një zbrastësi në vendin ku duheshe të jesh ti..!
E ndjejmë që tani….,
Por do të jem krenarë gjithnji që të patëm një mik- vëlla siç ishe : TI ( Kresho, axhi Kreshnik)
Me mall , dhimbje , dashuri dhe shumë kujtime të bukura do të kujtojmë gjithmonë: Bekimi, Besa , Learti dhe Flonja!
U prefsh në paqe MiKU YNË!
Zoti të shpërbleftë me parajsë!

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare

Më shumë nga kategoria

IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
bajrami
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
AGELER-MK-750x430
Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin
arben-taravari
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve
kutura-bashkimi-780x470
Reshjet e rrëmbyeshme, dëme të shumta në Tetovë
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
nafta-780x439-2-696x392
Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut
IMG-20240624-WA0016
Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane Orhan Murtezani nga koalicioni

DIASPORA