Kasami: Lëvizja Besa nuk do të jetë pjesë e qev...

Kasami: Lëvizja Besa nuk do të jetë pjesë e qeverisë së zgjeruar eventuale

Autori

Autori

Portali Tetova

June 12, 2023, 09:06

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, ka bërë të ditur se partia e tij nuk do të jetë pjesë e një qeverie të gjerë eventuale.

I pyetur nëse Besa do të hyjë në qeverinë e gjerë të propozuar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, Kasami se partia e tij do të hyjë në qeveri vetëm pas zgjedhjeve të ardhshme parlamentare.

“Jo. Lëvizja Besa do të hyjë në qeveri vetëm pas zgjedhjeve të ardhshme parlamentare, si fituese e atyre zgjedhjeve në bllokun politik shqiptar”, tha Kasami.

Ndryshe, VMRO-DPMNE-ja ka kushtëzuar votimin e ndryshimeve kushtetuese me qeveri të zgjeruar, në të cilën ajo do të ketë gjysmat e pozitave të LSDM-së dhe në të cilën BDI nuk do të bëjë pjesë.

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
Agron Memeti
Agron Memedi bashkohet si pjesë e stafit teknik te skuadra kuq e zi
IMG_3952
Ora më e madhe në botë qëndron në kullën e katërt më të lartë të botës në Arabinë Saudite
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë
Edi-Ramaa
Erdogani shqetësohet për Ramën: A nuk ka të ftohtë ky? (VIDEO)
1681670161_maxresdefault
“Sa fëmijë duhet të bëjë një çift?” Ahmed Kalaja: Gjashtë është minimalja, kush lind 12 është kampion
policia-714x420
Vrasje e dyfishtë në Kumanovë, një i plagosur

DIASPORA