Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lav...

Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit

September 25, 2023, 05:09

Kreu i Lëvzijes BESA, Bilall Kasami ka marrë pjesë në në ceremoninë e varrimit të policit kosovar, Afrim Bunjaku i cili dje humbi jetën gjatë perleshkeve me grupin terrorist serb në veri të Kosovës.“Në Samadrexhë të Vushtrrisë, për t’ia bërë nderimet e fundit heroit më të ri të Republikës së Kosovës, rreshterit e dëshmorit të atdheut, Afrim Bunjaku. Shprehëm ngushëllimet tona për familjen e të ndjerit, njëherit përsëritëm mbështetjen tonë të parezervë ndaj institucioneve të Kosovës në përpjekjet për të garantuar integritetin dhe sovranitetin territorial. Shqiptarët duhet të jenë bashkë kundër terrorizmit sërb!Ngushëllime familjes! Lavdi heroit Afrim Bunjaku!”, ka shkruar Kasami.Në ceremoninë shtetore për nderim të rreshterit kosovar Afrim Bunjaku morrën pjesë krerët më të lart shtetëror të Kosovës, ndërsa Kasami i vetmi lider nga Maqedonia e Veriut i shoqëruar nga sekretari i Besës, Adnan Azizi.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA