Kasami prezanton Fatos Rushitin, drejtorin e De...

Kasami prezanton Fatos Rushitin, drejtorin e Departamentit për Sistem Politik

Autori

Autori

Portali Tetova

January 11, 2023, 05:01

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami prezantoi sot prof.dr.Fatos Rushitin, i cili u zgjodh drejtor i Departamentit për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive pranë Lëvizjes BESA.

Ja postimi i Kasamit:

Fatos Rushiti i lindur në Kumanovë, i cili jeton dhe vepron në Shkup do të jetë drejtor i Departamentit për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive pranë Lëvizjes BESA.

Biografia e tij është kjo:

Fatos Rushiti Data e lindjes: 10 .12. 1980
Vendi i lindjes: Kumanovë, Maqedoni e Veriut
Vendbanimi: Shkup, Maqedoni e Veriut
Tel: 00389 71 260 841 Email: [email protected], [email protected], [email protected]
Statusi familjar: I martuar me Shengjyle Rushiti, ka tre vajza Eda, Alba dhe Bora

Gjuhët:
Shqip: Amë
Maqedonisht: shkëlqyeshëm
Anglisht: shumë mirë
Bullgarisht: mirë
Gjermanisht: mjaftueshëm

 

Arsimimi:
1. Gjimnazi i Përgjithshëm, “Goce Dellçev”, Kumanovë, 1999.
2. Fakulteti Juridik, Universiteti i Prishtinës, Jurist i diplomuar, Prishtinë, 6 qershor 2006, 240 ECTS.
3 . Master i shkencave juridike, Fakulteti Juridik, Departamenti administrativ- kushtetues, Universiteti i Prishtinës, Prishtinë, 12 maj 2009, 120 ECTS, nota mesatare 9.14, tema: Ndikimi i Filozofisë së të drejtës në ndërtimin e shtetit të së drejtës”, kanë informuar nga Lëvizja BESA.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
431185269_778913454269262_405676716889227549_n
Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit, falenderon mjekun Ilir Hasani për operacionin e suksesshëm
7308C127-A9D6-48B0-9ACA-2E63C57A36C9-696x396
Si e mbajti të fshehur 3 muaj? Kallashi bëhet nënë e një djali
ciggarre
Cigarja, shkak që infermierja të sulmohet fizikisht në Maqedoni
vlen--768x477
Sonte në Gostivar, konventa promovuese e VLEN-it për Arben Taravarin
aksidenti
Babai humbi jetën në aksident, bija në gjendje të rëndë – detaje të reja nga aksidenti në Kërçovë – Gostivar
blerim
Blerim Destani veç ëndërr e femrave dhe bukurosheve të showbizit

DIASPORA