Kërçovë, dikush i merr dy fletë, dikush vetëm një

Autori

Autori

Portali Tetova

May 8, 2024, 11:05

Anëtarët e Këshillit vendor në Kërçovë para kamerës së TV21 janë shprehur se procesi i votimit deri më tani po rrjedh në mënyrë të rregullt, ndërsa sa i përket votimit ka laramani dikush merr të dy fletët ndërsa disa vetëm njërën.

“Procesi zgjedhor ska pasur probleme ka qenë në mënyrë të rregullt. Për dallim me rrethin e parë daëja duke më masovike. Shumica i kanë marrë të dy fletët ka të tillë që kanë marrë vetëm për parlamentare”, tha Havzi Iseni anëtar i Këshillit vendor 07/35 nga Kërçova.

“Në listë janë 705 votues. Procesi ka ecur pa problem diku për presidenciale janë 10% dhe parlamentare 15%. Duke u bazuar herave të kaluare do të ketë dalje më të madhe”, tha Burim Mehmedi, anëtar.

“Deri tani procesi ka ecur shumë mirë pa problem është hapur në kohë dhe shpresoj të jetë ashtu . Ka laramani dikush i merr të dy fletët dikush vetëm njërën, në krahasim me herën e kaluar ka fluks më të madh”, tha Farije Emrullari 07/36.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
marko-bislimovski-krre-696x399
Bislimovski: Jemi duke punuar që tarifa e lirë e energjisë elektrike të zgjatet edhe për një orë
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit

DIASPORA