Këto janë TOP 10 kompanitë me fitimin më të madh në vitin 2023 në Maqedoninë e Veriut

Autori

Autori

Portali Tetova

May 7, 2024, 11:05

Cilat kompani kanë pasur fitim më të madh në vitin 2023 në Maqedoninë e Veriut? Kjo është lista e top 10 kompanive, aksionet e të cilave janë të listuara në Bursën e Maqedonisë, e që kanë dorëzuar raporte financiare vjetore të pa audituara që tregojnë gjendjen e tyre financiare, përcjell TV21. Sektori bankar është në top 3 vendet e para. Në krye është Banka komerciale me 3,6 miliardë denarë, në vendin e dytë është “Stopanska Banka” me 3,5 miliardë denarë fitim, ndërsa në vendin e tretë është NLB Banka me 3,2 miliardë denarë fitim.

Më pas vijon “Telekomi i Maqedonisë” me 2,1 miliardë denarë fitim, në vendin e pestë është Alkaloid me 1,52 miliardë denarë profit, ndërsa më pas vjen Çimentorja Usje me 1,5 miliardë denarë.

Burimi: Pari.mk

1.Banka komerciale 3,581,433,000 den/

2.Stopanska Banka 3,469,601,000

3. NLB Banka 3,216,860,000

4. Telekomi i Maqedonisë 2,080,351,000

5.Alkaloid 1,520,547,000

6. Çimentorja Usje 1,509,491,000

7. Makpetrol 935,716,000

8. Kombinati i mermerit Prilep 843,234,000

9. 3K Pellagonija Manastir 504,088,000

10. UNI Bank 476,510,000

Në euro:

58,1 milionë euro
56,3 milionë euro
52,2 milionë euro
33,7 milionë euro
24,6 milionë euro
24,5 milionë euro
15,1 milionë euro
13,6 milionë euro
8,1 milionë euro
7,7 milionë euro

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA