Kim Mehmeti: Rama po ndihmon Vuçiçin për të krijuar ‘Serbosllavinë’

Autori

Autori

Portali Tetova

June 21, 2023, 11:06

Publicisti dhe shkrimtari i njohur, Kim Mehmeti, gjatë një interviste, deklaroi se kryeministri shqiptar po e ndihmon Aleksandër Vuçiçin për të krijuar ‘Serbosllavinë’.

PJESË NGA INTERVISTA

– Kryeministri i Shqipërisë me shumëçka të ngjan si të ishte ‘Dodiku’ i Shqipërisë, i cili ka për obligim ta ndihmojë Serbinë dhe presidentin serb të realizojë projektin që kjo hapësirë ballkanike – nëpërmjet kontrollimit të stabilitetit të pesë shteteve – të bëhet ‘Serbosllavi’;

– Neve na mungojnë politikanë që kanë ideal e jo vetëm qëllim për të ardhë e për të mbetë përjetë në pushtet;

– Ai që ta kontrollon rehatinë e ‘shtëpisë’ – pra stabilitetin e shtetit – ta kontrollon edhe lirinë. E ai që ta kontrollon lirinë, t’i ka marrë të gjitha;

– Veriu i Kosovës u ka shërbyer disa qarqeve ndërkombëtarëve edhe për ta shantazhuar shtetin nëpërmjet burrështetasve të shantazhueshëm të Kosovës, siç nuk është kryeministri i sotëm i saj dhe i cili, si i tillë, u pengon jo vetëm burrështetasve hajdutë të këtyre hapësirave, por edhe disa perëndimorëve që posa arrijnë në Ballkan, bëhen të njëjtë si ne;

– Mund edhe të ndodhë që të fortët e kësaj bote të vendosin ta ‘shpërblejnë’ Serbinë duke e barazuar kryeministrin e Kosovës të dal nga burgjet serbe me presidentin serb që projektoi zhdukjen e joserbëve, por është monstruoze që një gjë të tillë ta bëjë Tirana zyrtare;

– Serbia mund të ketë për qëllim që Kosova ta mos guxojë të burgosë kriminelin serb pa lejen e Beogradit, por është monstruoze që realizimin e këtij qëllimi ta ndihmojë Tirana zyrtare.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
IMG_9224
Rivotimet: Fatmire Isaku humbi mandatin, Imërlije Saliu deputete e re
wfewfefWF
KSHZ shpalli rezultatet e para nga rivotimet, ja si u votua në njësitë 5 dhe 6
fronti-vlen-800x345
VLEN-i shkon në 14 deputetë, Fronti Evropian bie në 18
IMG_9213
Deputeti i 8 i VLEN-it në Njësinë e Gjashtë Zgjedhore, Mexhiti: E konfirmon legjitimitetin tonë tek shqiptarët
IMG_9202
Adnan Azizi bëhet deputet, VLEN tani ka 14 kurse Fronti 18
IMG_9194
Halil Kastrati nderohet me “Çmimin e Mirësisë” nga Erdogan

DIASPORA