Komuna e Tetovës shpall konkurs për përkrahje t...

Komuna e Tetovës shpall konkurs për përkrahje të projekteve, këto janë procedurat

Autori

Autori

Portali Tetova

February 2, 2023, 08:02

Komuna e Tetovës dje ka shpallur konkurs për përkrahje financiare të programeve dhe projekteve nga lëmia e kulturës, arsimit, sportit dhe mbrojtjes sociale në interes të qytetit të Tetovës për vitin 2023.

Sipas konkursit, përkrahja do të ofrohet për manifestimet dhe krijimtaritë kulturore, shoqëritë kulturore-artistike, debate, trajnime, prezantime, aktivitete sportive, shfaqje, turne, aktivitete edukuese nga fusha sociale dhe barazia gjinore si dhe aktivitete të tjera të kësaj natyre.

“Komuna e Tetovës nga buxheti vetanak për vitin 2023 do të realizojë shpërndarjen e mjeteve financiare për shoqatat kulturore, arsimore, sportive dhe organizatat joqeveritare që veprojnë në territorin e komunës dhe që japin kontribut të veçantë në zhvillimin dhe afirmimin e komunës së Tetovës.

Aplikimi për ndarjen e mjeteve financiare patjetër të dokumentohen dhe të arsyetohen detajisht nga rezultatet e arritura të deritanishme si dhe aktiviteteve që janë planifikuar për periudhën e ardhshme”, thuhet në konkursin e shpallur.

 

Subjektet e interesuara, së bashku me kërkesën duhet t’i dorëzojnë:

Fletëregjistrim të subjektit;
Dokumentacion përkatës për aktivitetet dhe sukseset e deritanishme;
Plan-projekt për aktivitetet.
Konkursi do të zgjat 10 ditë nga dita e shpalljes, domethënë 10 ditë nga dje.

Aplikimet me dokumentacionin e nevojshëm, dorëzohen në arkivin e komunës së Tetovës rr. ”Dervish Carra” nr.68 me shenjën “Konkurs për përkrahje financiare të programeve dhe projekteve nga lëmia e kulturës, arsimit, sportit dhe mbrojtjes sociale në interes të qytetit të Tetovës për vitin 2023”, duke zgjedhur lëminë dhe pikën për cilën konkurron.

Aplikimet me të dhëna jo të plota, si dhe ata të cilat nuk do të dorëzohen në afatin e paraparë, nuk do të shqyrtohen.

Informata më të detajuara mund të gjeni duke klikuar KËTU.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA