'Korridori 8' nxjer në pah antishqiptarët, së f...

‘Korridori 8’ nxjer në pah antishqiptarët, së fundi reagon edhe Najçevska

April 17, 2023, 08:04

Shkruan: Mirjana Najçevska

Çdo deputet që voton ndryshimin e ligjeve që lidhen me Korridorin 8, duhet të gjykohet për rrënim me dhunë të rendit kushtetues. Dhuna manyfestohet në mënyra të ndryshme.

Nuk duhet të jetë fizike ose të vijë nga jashtë institucioneve. Ajo mund të jetë institucionale. Kjo është më e tmerrshmja.

Një nga format e dhunës institucionale është shpërdorimi i detyrës dhe mohimi i procedurave, duke i shkaktuar dëm të drejtpërdrejtë shtetit dhe të gjithë qytetarëve.

* Mirjana Najçevska eshte profesoreshë dhe eksperte ne fushen e te drejtave te njeriut

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet
IMG_4661
Big Mama: “Hera e parë në 23 vite karriere që nderohet puna ime si artiste nga kryetari i Komunës së Tetovës”
IMG_4659
Bujar Osmani e nis nga Këshilli i tij vendor: Kam privilegjin të bartë mbi supet e mia misionin presidentit të parë shqiptar
IMG_4655
Arrestohen 38 narkodilerë në operacionin policor kundër rrjetit të organizuar kriminal në Tetovë dhe Gostivar
IMG_4636
VLEN: BDI me politikat e saj destruktive dhe anti-shqiptare, nxorri në rrugë elitën intelektuale shqiptare, duke u përpjekur ti nënshtrojë e poshtërojë

DIASPORA