Kurti me porosi: Nuk do ta ia dorëzojmë demokra...

Kurti me porosi: Nuk do ta ia dorëzojmë demokracinë grupit fashist (video)

Autori

Autori

Portali Tetova

May 31, 2023, 12:05

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se demokracia nuk mund të suspendohet ose të jetë peng.

Sipas tij, kryetarët shqiptarë të komunave në veri të Kosovës edhe përkundër jehonës së dobët në zgjedhje për shkak të bojkotit të serbëve ende janë të vetmit që kanë legjitimitet që të jenë në objektet e komunave dhe në shërbim të qytetarëve dhe kanë mbështetje të plotë nga pushteti në Prishtinë.

“Nuk do ia dorëzojmë republikën tonë demokrate këtij grupi fashist.

Nëse dëshirojnë protesta të qeta, me kërkesë për zgjedhje të parakohshme, kanë kryeministrin i cili gjithë jetën e tij ka qenë aktivist politik dhe është më shumë se i gatshëm që t’i dëgjojë dhe ndoshta do të pajtohet me ta. . . në Kosovë kemi pluralizëm politik, me disa parti politike.

Por, në komunitetin serb Beogradi nuk lejon ndonjë parti politike përveç asaj që e kontrollojnë. D.m.th. nuk ka pluralizëm politik.

Nuk besoj se ka demokraci pa pluralizëm politik, pa të drejta të njerëzve. Kjo parti i nxori të gjithë partitë tjera nga gara dhe në fund i bojkotoi zgjedhjet”, tha Albin Kurti, kryeministër i Kosovës.

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_4672
Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president
IMG_4666
Gashi: “Me qenë si Ali Ahmeti, e kisha lënë politikën dhe ju kisha thënë – hallall ju qoftë”
IMG_4665
Turqia goditet nga një tërmet
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet

DIASPORA