Lajme

Kurti me porosi: Nuk do ta ia dorëzojmë demokracinë grupit fashist (video)

Autori

Autori

Portali Tetova

May 31, 2023, 12:05

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se demokracia nuk mund të suspendohet ose të jetë peng.

Sipas tij, kryetarët shqiptarë të komunave në veri të Kosovës edhe përkundër jehonës së dobët në zgjedhje për shkak të bojkotit të serbëve ende janë të vetmit që kanë legjitimitet që të jenë në objektet e komunave dhe në shërbim të qytetarëve dhe kanë mbështetje të plotë nga pushteti në Prishtinë.

“Nuk do ia dorëzojmë republikën tonë demokrate këtij grupi fashist.

Nëse dëshirojnë protesta të qeta, me kërkesë për zgjedhje të parakohshme, kanë kryeministrin i cili gjithë jetën e tij ka qenë aktivist politik dhe është më shumë se i gatshëm që t’i dëgjojë dhe ndoshta do të pajtohet me ta. . . në Kosovë kemi pluralizëm politik, me disa parti politike.

Por, në komunitetin serb Beogradi nuk lejon ndonjë parti politike përveç asaj që e kontrollojnë. D.m.th. nuk ka pluralizëm politik.

Nuk besoj se ka demokraci pa pluralizëm politik, pa të drejta të njerëzve. Kjo parti i nxori të gjithë partitë tjera nga gara dhe në fund i bojkotoi zgjedhjet”, tha Albin Kurti, kryeministër i Kosovës.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
Andi Demiri
Andi Demiri nga Tearca, ylli i ri shqiptar që shkëlqen në Lille!
weffwerfwe
Formacioni i mundshëm, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria kundër Italisë
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_0412-800x534
Kurti ndahet baras në shah me mjeshtrin i cili e mposhti Kasparovin
gordana-siljanovska-davkova-1068x728-1 (1)
Presidentja Siljanovska Davkova do të marrë pjesë në Samitin për paqe në Ukrainë
Arafat
Haxhinjtë vazhdojnë udhëtimin shpirtëror me vizitën në malin Arafat
lsdm-4-1-750x430-1-1
Kandidatët e LSDM-së prezantojnë programet e tyre
IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
IMG_0379
Kurban Bajrami, qytetarët ankohen për çmimet e larta

DIASPORA