Kurti vjen në vizitë, Kasami do i bëjë pritje m...

Kurti vjen në vizitë, Kasami do i bëjë pritje me muzikë

August 5, 2023, 12:08

Kabineti i kryeministrit të Republikës së Kosovës Albin Kurit, dje e ka konfirmuar agjendën për qëndrimin e z.Kurti në Tetovë dhe në Komunën Çair të Shkupit, më 11 gusht. Me këtë rast kanë filluar përgatitjet e aktivitete konkrete rreth mikëpritjes, mëson gazeta “LAJM” nga burime partiake.

Në Tetovë, kryeministrin Kurti do ta pres kreu i Tetovës Bilall Kasami, me ç’rast do ta vizitojnë fshatin Vicë të Malësisë së Tetovës, ku do të promovojnë idenë për lidhjen Tetovë-Prizren me rrugë rajonale, ide kjo e kreut te Komunës së Tetovës. Kurse në Sheshin qendror të Tetovës “Iliria”, do të ketë manifestim kushtuar ardhjes së kryeministrit Albin Kurti në Tetovë.

Këtij eventi në kuadër të aktiviteteve të shumta, do t’i bashkangjitet edhe grupi i mirënjohur në trojet shqiptare “Elita-5”. Nga ana tjetër, kryeministri i Kosovës Albin Kurti do të pritet edhe në Komunën e Çairit, ku do të merrë pjesë në promovimin e rrugës që do ta mbajë emrin e patriotit dhe veprimtarit të madh shqiptar Adem Demaci. Këtyre aktiviteteve do t’i prijnë Izet Mexhiti nga Lëvizja Demokratike, si dhe kryetari i Çairit z.Visar Ganiu.

Edhe me këtë rast, komuna e Çairit ka përgatitur disa aktivitete për t’i dëshiruar mirëseardhje në Çair, kryeminisrit të Republikës së Kosovës Albin Kurit./Gazeta LAJM

  Mos e humb

  Mirlind Daku
  Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
  Gerti-Leo
  Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
  STADIUMI-TETOVE
  Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
  safet Gjici-Izair Emini
  Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
  Agron Hajredini -medalje
  Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

  Më shumë nga kategoria

  safet Gjici-Izair Emini
  Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
  Agron Hajredini -medalje
  Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
  zvicra-futboll-aeroplan
  Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
  messi-1
  Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
  IMG-20230928-WA0023
  Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
  received_3518041755177943
  Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
  Испис за лого на ДЛ
  Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
  96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
  Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
  FB_IMG_1695306813017
  Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
  IMG-20230920-WA0002
  Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

  DIASPORA