LC Waikiki dhe Zara qarkullojnë miliona euro në...

LC Waikiki dhe Zara qarkullojnë miliona euro në Maqedoni

Autori

Autori

Portali Tetova

June 23, 2023, 08:06

Shitësi më i madh i veshjeve vitin e kaluar në Maqedoninë e Veriut ishte “Waikiki Retail MK” apo i njohur si brend “LC Waikiki”.

Kjo kompani turke vitin e kaluar e mbylli me të ardhura nga shitjet në vlerë prej 36.3 milionë euro. Por, siç thuhet ajo ka dal me humbje prej 1.5 milionë euro për aktivitetet e saj në vitin gjatë 2022 në Maqedoninë e Veriut. Për sa i përket numrit të të punësuarve, kjo kompani është një gjigant në këtë industri. Vitin e kaluar për të në Maqedoni kanë punuar 416 persona, përcjell Faktor.

“ITHR Macedonia” është dega e shitësit të njohur botëror të veshjeve “Zara”.

Pas “Waikiki” është shitësi më i madh i veshjeve në vend. Vitin e kaluar kjo kompani ka shitur në tregun vendas veshje me vlerë 28.4 milionë euro. Fitimi është tre milionë euro dhe kjo është kompania më fitimprurëse në konkurrencën e shitësve të veshjeve të markës në tregun tonë.(INA)

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA