Luftën e bëjnë Heronjtë, e Qeverisin Maskarenjt...

Luftën e bëjnë Heronjtë, e Qeverisin Maskarenjtë dhe në fund përfitojnë HORAT

Autori

Autori

Portali Tetova

June 3, 2023, 11:06

Shkruan, Ramadan Idrizi

Luftën e bëjnë Heronjtë, e Qeverisin Maskarenjtë dhe në fund duke shkelur mbi gjakun e Heronjve përfitojnë HORAT.

Tek ne Shqiptarët posaçërisht është e shprehur, siç ndodhi në Maqedoninë e Veriut dhe Kosovë.

Partitë te cilët u formuan mbas lufte ku njerëzit me zemër dhe pa e menduar se çka do ndodhë me ta dhe familjet e tyre dolën në vijë të parë për të mbrojtur interesat e Kombit.

Pas përfundimit të saj (luftës) ku disa dhe dhanë jetën u formuan partitë politike, në fillim (Heronjtë) ata ishin bartësit e saj, por me kalimin e kohës u futën nga interesgjitë ndërsa u hodhën në rrugë ata të cilët Luftuan dhe Maskarenjtë e morën udhëheqjen e popullit me rena dhe premtime të kota duke i harruar të gjithë ata që derdhen gjak.

Dhe në fund erdhën Horat ku nuk shohin asgjë, as Komb as Familje as dinjitet personal se i shkelën me dy këmbë. Ata shohin vetëm për përfitime personale. Ata Heronjtë të mjerit dhe njerëzit e ditur nuk munden me dale ne sipërfaqe nga autoparlantet e këtyre Horave qe na udhëheqin tash e i paguajnë me pare që të jenë sa më të vrazhdë me ata që i kundërshtojnë veprimet e tyre.

Hiç ma mire nuk kaluan edhe iniciativat tjera për formimin e disa partive politike posaçërisht në RMV.

Në fillim e nisin persona të cilët me të vërtete duan ndryshimin, gjate tere kohës duke u sulmuar nga këta horat se kot e kanë te dobët jeni të tjera.

Dale ngadalë duke u forcuar pozicioni i partisë opozitare përsëri dalin në sipërfaqe horat dhe prej këtu nuk duken askund ata të cilët e filluar rrugëtimin për ndryshime, sepse tash janë horat ata qe ndjekin politiken Pozite -Opozite dhe populli i mjere mbetet në udhëkryq dhe me të drejtë së fundmi nuk i përkrah iniciativat e reja se thonë do bëhen si ata tjerët dhe nuk ja vlen.

Kush është Ramadan Izdrizi

Ramadan Idrizi përveç aktivitetit profesional në udhëheqje të Agjencionit Turistik “Sharr Express” ka marë pjesë aktive në zhvillimin e jetës shoqërore, politike, kulturore dhe sportive në rajonin e Komunës së Tearcës. Në luftën e 2001. Idrizi ka qenë shef i logjistikës së bataljonit të parë në Brigadën e 112 “Mujdin Aliu”. Gjithashtu një periudhë të gjatë ka qenë pjesëtarë aktiv i Lobit Shqiptaro-Amerikan të udhëhequr nga Xhozef Diogardi dhe në maj të 2005 ishte pjesë e Delegacionit që i dorëzoj nënshkrimet për Pavarësinë e Kosovës në Kongresin Amerikan

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_4672
Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president
IMG_4666
Gashi: “Me qenë si Ali Ahmeti, e kisha lënë politikën dhe ju kisha thënë – hallall ju qoftë”
IMG_4665
Turqia goditet nga një tërmet
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet

DIASPORA