Lajme

Luftën e bëjnë Heronjtë, e Qeverisin Maskarenjtë dhe në fund përfitojnë HORAT

Autori

Autori

Portali Tetova

June 3, 2023, 11:06

Shkruan, Ramadan Idrizi

Luftën e bëjnë Heronjtë, e Qeverisin Maskarenjtë dhe në fund duke shkelur mbi gjakun e Heronjve përfitojnë HORAT.

Tek ne Shqiptarët posaçërisht është e shprehur, siç ndodhi në Maqedoninë e Veriut dhe Kosovë.

Partitë te cilët u formuan mbas lufte ku njerëzit me zemër dhe pa e menduar se çka do ndodhë me ta dhe familjet e tyre dolën në vijë të parë për të mbrojtur interesat e Kombit.

Pas përfundimit të saj (luftës) ku disa dhe dhanë jetën u formuan partitë politike, në fillim (Heronjtë) ata ishin bartësit e saj, por me kalimin e kohës u futën nga interesgjitë ndërsa u hodhën në rrugë ata të cilët Luftuan dhe Maskarenjtë e morën udhëheqjen e popullit me rena dhe premtime të kota duke i harruar të gjithë ata që derdhen gjak.

Dhe në fund erdhën Horat ku nuk shohin asgjë, as Komb as Familje as dinjitet personal se i shkelën me dy këmbë. Ata shohin vetëm për përfitime personale. Ata Heronjtë të mjerit dhe njerëzit e ditur nuk munden me dale ne sipërfaqe nga autoparlantet e këtyre Horave qe na udhëheqin tash e i paguajnë me pare që të jenë sa më të vrazhdë me ata që i kundërshtojnë veprimet e tyre.

Hiç ma mire nuk kaluan edhe iniciativat tjera për formimin e disa partive politike posaçërisht në RMV.

Në fillim e nisin persona të cilët me të vërtete duan ndryshimin, gjate tere kohës duke u sulmuar nga këta horat se kot e kanë te dobët jeni të tjera.

Dale ngadalë duke u forcuar pozicioni i partisë opozitare përsëri dalin në sipërfaqe horat dhe prej këtu nuk duken askund ata të cilët e filluar rrugëtimin për ndryshime, sepse tash janë horat ata qe ndjekin politiken Pozite -Opozite dhe populli i mjere mbetet në udhëkryq dhe me të drejtë së fundmi nuk i përkrah iniciativat e reja se thonë do bëhen si ata tjerët dhe nuk ja vlen.

Kush është Ramadan Izdrizi

Ramadan Idrizi përveç aktivitetit profesional në udhëheqje të Agjencionit Turistik “Sharr Express” ka marë pjesë aktive në zhvillimin e jetës shoqërore, politike, kulturore dhe sportive në rajonin e Komunës së Tearcës. Në luftën e 2001. Idrizi ka qenë shef i logjistikës së bataljonit të parë në Brigadën e 112 “Mujdin Aliu”. Gjithashtu një periudhë të gjatë ka qenë pjesëtarë aktiv i Lobit Shqiptaro-Amerikan të udhëhequr nga Xhozef Diogardi dhe në maj të 2005 ishte pjesë e Delegacionit që i dorëzoj nënshkrimet për Pavarësinë e Kosovës në Kongresin Amerikan

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
Andi Demiri
Andi Demiri nga Tearca, ylli i ri shqiptar që shkëlqen në Lille!
weffwerfwe
Formacioni i mundshëm, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria kundër Italisë
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
IMG_0412-800x534
Kurti ndahet baras në shah me mjeshtrin i cili e mposhti Kasparovin
gordana-siljanovska-davkova-1068x728-1 (1)
Presidentja Siljanovska Davkova do të marrë pjesë në Samitin për paqe në Ukrainë
Arafat
Haxhinjtë vazhdojnë udhëtimin shpirtëror me vizitën në malin Arafat
lsdm-4-1-750x430-1-1
Kandidatët e LSDM-së prezantojnë programet e tyre
IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
IMG_0379
Kurban Bajrami, qytetarët ankohen për çmimet e larta

DIASPORA