Maqedonasi nga Tetova i njohur në YOUTUBE konve...

Maqedonasi nga Tetova i njohur në YOUTUBE konvertohet nga ortodoks në musliman! (VIDEO)

Autori

Autori

Portali Tetova

March 22, 2023, 08:03

Bobby Perspektive është një youtuber i njohur maqedonas me bindje fetare krishtere ortodokse dhe është rritur në një familje ortodokse. Me prejardhje është nga Tetova ku është rritur ndërsa më vonë emigron në Gjermani ku edhe jeton.

Ai në videot e tij në youtube më parë ka treguar se ka pas urretje ndaj islamit për shkak të shqiptarëve në Tetovë që ka vazhduar me urretje edhe kur është shpëngulur në Gjermani pasi muslimanët kanë qenë të parët në kronikën e zezë të mediave gjermane

Historia e tij fillon kur ai shokëve të tij muslimanë i kundërvihet idesë së tyre se Kurani është libër i djallit. Megjithatë, kur ai merr dhe lexon Kur’anin, ai kupton se ai në fakt kërkon mbrojtje nga djalli.

Kjo përvojë e çuditshme e shtyn Bobby-n të nisë një studim më të thellë mbi Islamin. Ai shikon reaksione në video në internet dhe hulumton për një vit të tërë përpara se të vendosë të pranojë Islamin dhe të konvertojë në këtë fe.

 

Pas kësaj, ai fillon të ndajë përvojat e tij në YouTube dhe në media sociale, duke u bërë një youtuber i njohur për të ndarë ide dhe përvoja me publikun e tij. Përveç vëmendjes që i kushtohet fesë dhe konvertimit të tij në Islam, ai shpesh trajton edhe tema të tjera që lidhen me jetën dhe të vërtetat themelore të qenies njerëzore.

Bobby Perspektive ka arritur tashmë të ndjekës të përkushtuar në rrjetet sociale, dhe është një mjet i fuqishëm për t’i ndarë ide dhe përvoja me njerëzit në internet. Ai ndihmon në të sjellur mesazhe pozitive dhe përhapjen e një kulture të ndërgjegjshme.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
431185269_778913454269262_405676716889227549_n
Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit, falenderon mjekun Ilir Hasani për operacionin e suksesshëm
7308C127-A9D6-48B0-9ACA-2E63C57A36C9-696x396
Si e mbajti të fshehur 3 muaj? Kallashi bëhet nënë e një djali
ciggarre
Cigarja, shkak që infermierja të sulmohet fizikisht në Maqedoni
vlen--768x477
Sonte në Gostivar, konventa promovuese e VLEN-it për Arben Taravarin
aksidenti
Babai humbi jetën në aksident, bija në gjendje të rëndë – detaje të reja nga aksidenti në Kërçovë – Gostivar
blerim
Blerim Destani veç ëndërr e femrave dhe bukurosheve të showbizit

DIASPORA