Matoshi: Sulmet ndaj BDI-së, janë sulme ndaj Al...

Matoshi: Sulmet ndaj BDI-së, janë sulme ndaj Ali Ahmetit

Autori

Autori

Portali Tetova

March 1, 2023, 08:03

Të hënën në mbrëmje u formua qeveria e re me një shumicë prej 65 deputetësh. Kjo qeveri mes LSDM, BDi ASH dhe PDSH-së do te jetë edhe qeveria e cila do të përshpejtoj rrugën për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian.

Në lidhje me zhvillimet e fundit dhe sulmeve nga ana e VMRO-së dhe “Grupit të Zjarrit” që i bëhen BDI-së dhe Artan Grubit, Analisti Ruzhdi Matoshi thotë se të gjitha sulmet janë drejt Ali Ahmetit.

“Sulmet janë të orientuara drejt një figure politike siç është zv/kryeministri Artan Grubi, pse mos të themi rentabiliteti i tij politik është ma pragmatik në konceptin e asaj se çka zhvillohet në qeveri. Maqedonia ka pas zv/kryeministra shqiptarë që janë një numër i konsiderueshëm, por ja tani kemi një zv/kryeministër që sulmohet në mënyrë irracionale” thotë Matoshi.

Sipas Matoshit Grubi ka marrë përsipër dy segmente të rëndësishme në qeverisje projektet infrastrukturore Korridorin 8 dhe skrininkun pra drejt Bashkimit Evropian.

 

Matoshi thotë gjithashtu se sulmet ndaj Grubit bëhen edhe pse ka konstilacione pragmatike lidhur me komunikimin me faktorin ndërkombëtarë

Në lidhje me sulmet ndaj BDI-së Matoshi shton se figura e Ali Ahmetit është figurë e pragmatizmit politik që ndërton fjali qendrore në politik, dhe sulmet që i bëhen BDI-së janë sulme indirekte Ali Ahmetit./Tetova Sot

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA