Maqedoni

Mbi një milion turistë nga Maqedonia e Veriut vizituan Greqinë vitin e kaluar

Autori

Autori

Portali Tetova

May 7, 2024, 10:05

Mbi 1,128,000 turistë nga Maqedonia e Veriut vizituan Greqinë vitin e kaluar, sipas të dhënave nga Instituti i Shoqatës së Bizneseve Turistike Greke (INSETE).

Sipas të dhënave, numri i vizitave të turistëve nga Maqedonia e Veriut vitin e kaluar, krahasuar me vitin 2022, është pothuajse dyfish më i madh.

Në sondazhin “Kush shkon ku?” Sa kohë qëndron? Sa shpenzon?”, analizon INSETE të dhënat zyrtare të Bankës së Greqisë për turizmin dhe turistët në vend në vitin 2023, duke u fokusuar më konkretisht në secilin nga 13 rajonet e Greqisë.

Sipas numrit të turistëve, Maqedonia e Veriut është ndër 15 vendet e para në listë. Ai mbetet i pandryshuar në vendin e 11-të, megjithëse numri i vizitorëve nga vendi ynë është rritur ndjeshëm.

Në raport thuhet se vizitat nga Maqedonia e Veriut vitin e kaluar janë rritur për 46,8 për qind krahasuar me një vit më parë, pra vitin e kaluar kishte 1,128,000 vizitorë, krahasuar me 770,000 në 2022.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
Ali Ahmeti
A do ta votojë Ali Ahmeti propozimin që Afrim Gashi të bëhet kryetar i Kuvendit? 
menduh-thaci-1
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi
afrimii-696x451
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës, pasi do ta udhëheq Kuvendin e RMV-së
445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
ARII-696x387
Çmimi i lartë i arit ka ulur kërkesën për blerje
IMG_9381
Nesër seanca konstituive, me shumë gjasa Afrim Gashi kryeparlamentar

DIASPORA