Lajme

Me sa vota diferencë fitoi VLEN-i në Çair?

Autori

Autori

Portali Tetova

May 9, 2024, 07:05

Sipas rezultateve zyrtare të KSHZ, në zgjedhjet parlamentare të djeshme-VLEN-i në Çair ka fituar 13 570 vota kurse Fronti Europian ka fituar vetëm 11 032 vota.
Do të thotë bëhet fjalë për një diferencë prej 2 538 vota që ishin vendimtare që VLEN në njësin 1 të dalë fituese kurse në njësin zgjedhore 2 të ketë një sukses relativisht të mirë duke fituar 3 deputet.
Konkretisht në vendvotimet që janë pjesë e njësis 1 zgjedhore, VLEN-i në Çair ka fituar 8 563 vota kurse Fronti Europian 6 160 vota.
Kurse në vendvotimet që janë pjesë e njësis 2 zgjedhore, VLEN-i në Çair ka fituar 5 007 vota kurse Fronti Europian 4 872 vota.

Përndryshe në rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale, Bujar Osmani nga Fronti Europian fitoi 10 999 vota kurse Arben Taravari 9 618 vota.
Dhe pas rrethit të parë të zgjedhjeve presidenciale, aktivist të Frontit Europian bashk me Artan Grubin para Komunës së Çairit me valixhe në dorë kërkuan dorëheqjen e Izet Mexhitit. /tetova1/

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
Ali Ahmeti
Ali Ahmeti nesër del para mediave!
Blerim-Bexheti
Blerim Bexheti lë komunën e Sarajit, do të vazhdojë si deputet i Kuvendit
IMG_9463
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
IMG_9462
Talat Xhaferi nuk heq dorë nga posti i kryeministrit deri në zgjedhjen e Qeverisë së re
ergergergrerg
Në minaren e xhamisë në Malishevës të Kosovës, hëna zëvendësohet me shqiponjën dy krenare
440745366_1486878815260800_8608143312442509317_n-780x470
Gashi: Do të garantoj të drejtën e mendimit dhe fjalës personale si për deputetët e pushtetit ashtu edhe për ata të opozitës

DIASPORA